Norris: McLaren systematycznie zbliża się do Red Bulla i Mercedesa

Lando Norris - McLaren F1 Team / © Pirelli Motorsport

Lando Norris uważa, że McLaren dokonał solidnego postępu względem poprzedniego sezonu, jednocześnie podkreślając, że ich skład jest coraz bliżej dwóch czołowych ekip.

Brytyjczyk przyznał, że będąc bliżej Mercedesa i Red Bulla, muszą też mieć oczy z tyłu głowy i uważać na resztę zespołów ze środka stawki.

„W porównaniu z poprzednim sezonem, wcale nie jesteśmy daleko od czołówki. Myślę, że trochę zmniejszyliśmy tę różnicę i miejmy nadzieję, że na niektórych torach zbliżymy się jeszcze bardziej” – powiedział w wywiadzie dla serwisu Motorsport.  

„Trudno jednak powiedzieć, czy rzeczywiście jesteśmy najlepsi z pozostałych. Nie wiem, jakie było tempo AlphaTauri, ale wygląda na to, że mają dobry samochód.”

Norris skomentował także zauważalny progres stajni z Maranello.

W ubiegłym roku Charles [Leclerc] kilkukrotnie pokonywał nas w kwalifikacjach. Ferrari było mocne na pojedynczym okrążeniu, ale podczas wyścigów widać było, że mają problemy.”

„Myślę, że w Bahrajnie mieliśmy po prostu wyraźnie lepsze tempo, co oczywiście dobrze o nas świadczy. Jesteśmy jednak świadomi tego, że nadejdą też takie wyścigi, w których to Ferrari lepiej zadba o opony i będzie znacznie szybsze od nas.”

„Walka o trzecie miejsce będzie toczyć się między nami a Ferrari. Bardzo blisko wydaje się być również AlphaTauri. Nie mogę się już doczekać tej rywalizacji.”

Szef składu z Woking, Andreas Seidl, w dużych superlatywach wypowiedział się natomiast o poczynaniach swojego podopiecznego.

„Zimą Lando zrobił kolejny krok do przodu, jeśli chodzi o dojrzałość i podejście do nowego sezonu. Przez cały weekend w Bahrajnie widać było u niego duży postęp. To był naprawdę świetny wyścig w jego wykonaniu. Naciskał, kiedy musiał i odpowiednio kontrolował przebieg rywalizacji.”

„Miło było na koniec zobaczyć, że mamy trzeci najlepszy samochód w stawce.”

Image: © Pirelli Motorsport