Norris: Nie widzę wielkich różnic pomiędzy silnikami Mercedesa i Renault

Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Lando Norris przyznał, że chociaż instalacja jednostki napędowej Mercedesa wymagała zainwestowania dwóch żetonów rozwojowych, to nie poprawiła ona znacząco osiągów tegorocznego bolidu stajni z Woking.

Brytyjczyk dość sceptycznie opisał swój pierwszy kontakt z silnikiem Mercedesa, jednocześnie dodając, że zespół mógł w lepszy sposób wykorzystać zasoby rozwojowe.

„Wiele osób spodziewa się różnic w napędzie, ale nie ma ich aż tak dużo” – powiedział Norris w wywiadzie dla telewizji Sky Sports.

„Musieliśmy użyć dwóch naszych żetonów tylko po to, aby umieścić z tyłu silnik Mercedesa, więc nie jest to idealne rozwiązanie.”

21-latek pochwalił jednak inżynierów, którzy zimą stworzyli innowacyjny projekt podłogi.

„Ludzie w fabryce bardzo ciężko pracowali nad wprowadzeniem poprawek w innych obszarach. Nie miałem nawet pojęcia, że podłoga, o której wszyscy mówili, jest tak wyjątkowa. Często zwracano uwagę, że to bardzo innowacyjny projekt, zupełnie inny niż u reszty zespołów.”

„Przez cały rok będziemy naciskać, próbować zmieniać oraz poprawiać nasz samochód. Jednocześnie jest on bardzo zbliżony do zeszłorocznego modelu, co jest naprawdę sporą zaletą.”

„Chodzi o to, żeby postawić ten mały krok naprzód, który mam nadzieję, uczyni nas bardziej konkurencyjnymi. Jestem jednak pewien, że reszta stawki także dokonała postępu – podsumował.

Image: © McLaren F1