Norris: Nigdy nie przypuszczałem, że stanę na podium w Monako

Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Lando Norris, po wywalczeniu trzeciego miejsca w GP Monako, otwarcie przyznał, że taki wynik na tym torze jest dla niego spełnieniem marzeń.

Kierowca McLarena przystępował do niedzielnej rywalizacji z piątego pola, ale wskutek problemów Charlesa Leclerca i Valtteriego Bottasa, udało mu się wywalczyć swoje trzecie podium w karierze.

„Ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Jestem naprawdę w dużym szoku” - powiedział Lando Norris.

„Nie sądziłem, że będę miał możliwość stanąć tutaj na podium. To oczywiście zasługa całego zespołu, który wykonał kawał dobrej roboty. Taki wynik w tym wyścigu to spełnienie marzeń. To po prostu coś niesamowicie wyjątkowego.”

„Oczywiście dopisało nam szczęście, ale ten rezultat jest bez wątpienia połączeniem odpowiedniej jazdy i dobrego bolidu. Generalnie był to dla nas bardzo udany weekend. Podziękowania należą się przede wszystkim całemu naszemu personelowi - ten sukces należy do was. To coś niesamowitego.”

„Gratulacje należą się również Carlosowi i Maxowi. To dla mnie wielka chwila być tutaj w takim miejscu. Będę długo się rozkoszował tym sukcesem” - zakończył.

Image: © McLaren F1