Norris o podium w GP Emilii-Romanii: To połączenie ciężkiej pracy zespołu i fantastycznego weekendu

Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Lando Norris, po nie najlepszym początku sezonu 2022, zdobył swoje drugie z rzędu podium na włoskim torze Imola, będąc niezwykle konkurencyjnym w deszczowych warunkach oraz wykorzystując błąd lidera mistrzostw świata.

Brytyjczyk ustawił swojego MCL36 w drugim rzędzie przed sprintem do Grand Prix Emilii-Romanii. W sobotnim wyścigu ostatecznie stracił dwie pozycje na rzecz Sergio Pereza i Carlosa Sainza.

Podczas pełnego dystansu wyścigowego w niedzielne popołudnie Norris był w stanie wykorzystać chwilową słabość Charlesa Leclerca i zdobył fenomenalne podium dla swojego zespołu, który jeszcze kilka tygodni temu męczył się w końcowym rejonie stawki.

„Szczerze mówiąc, był to niesamowity wyścig i fenomenalny weekend” – powiedział Lando Norris. „Pokonanie jednego Red Bulla i jednego Ferrari jest o wiele lepsze, niż oczekiwaliśmy, więc jestem szczęśliwy.”

„Zespół na to zasługuje. Od miejsca, w którym byliśmy w pierwszym wyścigu do tej pory, zdobywając podium, myślę, że wszyscy na to zasługują.”

Skład z Woking rozpoczął tegoroczny sezon, nie zdobywając punktów w inauguracyjnym wyścigu w Bahrajnie. Wraz z każdym kolejnym weekendem wyścigowym McLaren zdaje się zbliżać do samochodów z czołówki.

„Nudna odpowiedź brzmi, że to dzięki ciężkiej pracy ludzi w fabryce i wszystkich na torze” – kontynuował Norris, gdy został poproszony o ujawnienie tajemnicy stojącej za transformacją swojej ekipy.

„To w połączeniu z trudnymi warunkami na torze, które również byliśmy w stanie wykorzystać. Uwielbiam takie warunki, zawsze wtedy radzę sobie całkiem nieźle. Prawie tak samo było w zeszłym roku. To była mieszanka ciężkiej pracy i wspaniałego weekendu” – podsumował 22-latek.

Image: © McLaren F1