Norris o problemie z hamulcami: To nie jest problem łatwy do rozwiązania

Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Lando Norris rozpoczął oficjalne przedsezonowe testy na torze Bahrain International od bardzo kosztownej w skutkach awarii hamulców, która niezwykle mocno odcisnęła się na czwartkowym programie zespołu z Woking.

Brytyjczyk zakończył pierwszy dzień jazd w Bahrajnie z szóstym najszybszym okrążeniem. Pomimo spędzenia całego dnia za kierownicą konstrukcji MCL36 zdołał przejechać tylko 49 okrążeń.

Rosnące temperatury hamulców ograniczyły kierowcę McLarena do krótkich wyjazdów na tor i nie mógł wykonywać symulacji tempa wyścigowego ani żadnych bardziej wymagających programów treningowych. Norris twierdzi, iż zespół nie posiada szybkich sposobów na rozwiązanie tego problemu.

„Myślę, że nie jest to dzień, którego oczekiwaliśmy. Po prostu mieliśmy dzisiaj problemy z hamulcami” – powiedział Norris. „Nie znam dokładnej przyczyny takiego stanu rzeczy. Wiem tylko tyle, że ma to związek z temperaturami.”

„Uniemożliwiło nam to przeprowadzenie długich przejazdów. Są rzeczy, które postaramy się naprawić przez następne kilka dni, jednak nie będzie to łatwe zadanie. Zobaczymy, co da się zrobić. Wszyscy ciężko pracują, aby coś wymyślić.”

Norris był jedynym kierowcą stajni z Woking podczas czwartkowego dnia testowego, ponieważ Daniel Ricciardo nie czuł się najlepiej z powodu zbyt wysokich temperatur. Australijczyk według aktualnych informacji wyjedzie na tor w piątek.

Norris ma nadzieję, że uporanie się z dość palącą usterką pozwoli mu oraz jego zespołowemu partnerowi na pokonanie większej ilości kilometrów w nadchodzących dniach.

„Liczymy na to, że poradzimy sobie z tym dzisiejszej nocy. Na pewno wymyślimy kompromisy i rzeczy, które pozwolą nam więcej jeździć. Chłopaki już nad tym pracują.”

„W dalszym ciągu nie jestem dostatecznie pewien nowego samochodu. Jeździłem nim tyle, ile mogłem i starałem się go poznać, najlepiej jak tylko mogłem. Jest jeszcze dużo pracy do wykonania” – zakończył brytyjski kierowca.

Image: © McLaren F1