Norris o przyszłej współpracy z Piastrim: Już nie mogę się doczekać

Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Do końca sezonu pozostało jeszcze sześć wyścigów, ale Lando Norris już patrzy w przyszłość i zastanawia się, jaki będzie jego nowy zespołowy partner Oscar Piastri.

Norris zadebiutował w Formule 1 w 2019 roku u boku Carlosa Sainza, a w 2021 roku stanął przed nowym wyzwaniem, gdy do zespołu z Woking dołączył doświadczony Daniel Ricciardo.

Piastri pełni w tym sezonie rolę kierowcy rezerwowego w ekipie Alpine, która na przyszły rok zaproponowała mu fotel kierowcy, ale Australijczyk odrzucił propozycję francuskiego składu, na rzecz kontraktu z McLarenem.

Zanim Piastri mógł zostać potwierdzony kierowcą wyścigowym McLarena na 2023 rok, Brytyjski zespół musiał jeszcze osiągnąć porozumienie z Danielem Ricciardo, aby rozwiązać kontrakt australijskiego kierowcy, rok przed jego końcem.

„Jestem podekscytowany pracą z kimś innym” – powiedział Norris dla RacingNews365.com.

„Jeździłem już z dwoma bardzo różnymi, ale niezwykle mocnymi kierowcami i nie mogę się doczekać pracy z kimś nowym.”

„Mam tylko nadzieję, że Oscar jest kimś, z kim można się dogadać i mieć trochę zabawy, ale nie mam nic przeciwko, jeśli mnie znienawidzi i nie będzie chciał ze mną rozmawiać” – dodał z uśmiechem Norris.

Brytyjczyk bardzo dobrze dogadywał się ze swoim pierwszym zespołowym partnerem, Carlosem Sainzem. Wiele osób twierdziło nawet, że ich relacja jest zbyt dobra i powinni nabrać do siebie trochę dystansu.

Dla porównania, Lewis Hamilton i Nico Rosberg przyjaźnili się przez wiele lat, zanim połączyli się w Mercedesie, ale później ich ostre tarcia stały się jedną z najgłośniejszych wewnątrz zespołowych bitew ostatnich lat.

Kierowca McLarena dobrze dogaduje się również ze swoim obecnym partnerem Danielem Ricciardo, mimo że Australijczyk nie ma zbyt dobrej formy i boryka się ze sporymi problemami.

Norris wywołał jednak poruszenie, gdy zapytano go, czy współczuje Ricciardo w jego obecnej sytuacji: „Ciężko to mówić, ale nie. Ludzie prawdopodobnie znienawidzą mnie za te słowa.”

„Chcę przyjaźnić się z jak największą liczbą osób” – powiedział na początku tego miesiąca. „Z Danielem dogadujemy się naprawdę dobrze, ale ludzie z jakiegoś powodu myślą inaczej.”

„Spędzamy dużo czasu razem i mamy sporo dobrej zabawy, ale niektóre rzeczy są trochę inne, ponieważ on jest starszy i ma inne zainteresowania” – zakończył Brytyjczyk.

Kiedy na początku marca Piastri zasiądzie za kierownicą McLarena, Norris przejmie rolę tego starszego w zespole i to on stanie się mentorem, dla swojego młodszego kolegi.

Image: © McLaren F1