Norris: Piąta i szósta pozycja była wszystkim, co mogliśmy dziś osiągnąć

Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Lando Norris zakończył Grand Prix Abu Zabi na piątej pozycji, co wraz z wynikiem Carlosa Sainza, pomogło zespołowi McLaren wyprzedzić Racing Point w klasyfikacji konstruktorów. Brytyjczyk był bardzo wdzięczny wszystkim pracownikom zespołu za ich ciężką pracę.

Kierowca brytyjskiego składu przyznał, że wraz z inżynierami i mechanikami zrobili dziś wszystko, co było w ich mocy i zmaksymalizowali swój wynik, pokonując swojego zespołowego kolegę oraz Daniela Ricciardo, który od neutralizacji plasował się przed McLarenami.

Norris podkreślił swoją wdzięczność dla wszystkich pracowników ekipy, którzy na przestrzeni sezonu ciężko pracowali, by ostatecznie zakończyć go na trzecim miejscu w klasyfikacji konstruktorów. Z nową jednostką napędową Norris ma nadzieję na podjęcie walki z Red Bullem i zmniejszenie dystansu do dwóch czołowych zespołów.

"To było idealne, nie mogliśmy mieć lepszego dnia. Piąta i szósta pozycja była wszystkim, co mogliśmy dziś osiągnąć" - powiedział Lando Norris. "Zrobiliśmy dziś wszystko, co mogliśmy i w bonusie zakończyliśmy sezon na trzecim miejscu w klasyfikacji konstruktorów."

"Jestem dumny z mojego zespołu, z ich ciężkiej pracy i wszystkich ludzi z McLaren Technology Centre. Wielkie dzięki dla nich."

Zapytany o znaczenie trzeciego miejsca w klasyfikacji konstruktorów, Brytyjczyk odpowiedział, że jest to bardzo ważne dla motywacji pracowników i ich determinacji w okresie między sezonowym.

"To dużo dla mnie znaczy, jednak myślę, że nie tak dużo, jak dla zespołu i konta bankowego" - zażartował Norris.

"Dobrze jest być nagrodzonym, po motywacji i determinacji, którą pokazali mechanicy, inżynierowie i ludzie pracujący w McLaren Technology Centre. Oczywiście czwarte miejsce w klasyfikacji wciąż byłoby dobrą nagrodą, jednak uważam, że kolejny krok, który zrobiliśmy w tym roku, znaczy jeszcze więcej."

"Daje nam to więcej motywacji, przygotowując się do sezonu 2021, by zrobić kolejny krok, spróbować powalczyć z Red Bullem i być bardziej konkurencyjnym" - dodał.

Image: © McLaren F1