Norris: Prowadziłem rozmowy z Red Bullem

Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Lando Norris powiedział, że rozmawiał z Red Bullem, a także z innymi zespołami, zanim podpisał nowy kontrakt z McLarenem.

Brytyjczyk ma obecnie zapewnione starty ze stajnią z Woking do roku 2025.

Kierowca McLarena zdobył dotychczas jedno pole position i sześć razy stawał na podium, a w zeszłym sezonie, zajął szóste miejsce w klasyfikacji kierowców.

22-latek przyznał, że przed ostatecznym podpisaniem kontraktu z McLarenem, na temat ewentualnej współpracy rozmawiał z zespołem Red Bulla.

„To normalne, że prowadzi się rozmowy z różnymi osobami” – powiedział dla Auto Motor und Sport. „Zawsze zadajesz sobie pytanie: Co jest najlepsze dla mojej kariery?”

„W końcu chcę wygrywać i zdobywać mistrzostwa świata, a Red Bull jest zespołem, który od lat jest w pierwszej trójce” – stwierdził Norris.

Red Bull ogłosił na początku tego roku, że Sergio Perez pozostanie w składzie, co najmniej do końca sezonu 2024.

Norris zapytany w Meksyku o rozwinięcie swoich komentarzy, dotyczących rozmów z Red Bullem, zbagatelizował ich powagę.

„Po prostu zbliżał się koniec mojego kontraktu z McLarenem i przeprowadziłem kilka nic nieznaczących rozmów z różnymi zespołami. To nie było nic wielkiego” – powiedział Brytyjczyk.

„Rozmowa to tylko rozmowa, a każdy kierowca chce wiedzieć, jakie ma możliwości.”

„Widziałem dostępne opcje i chciałem się dowiedzieć, które drzwi są dla mnie otwarte, aby móc wszystko na spokojnie rozważyć i podjąć decyzję” – zakończył Norris.

Image: © McLaren F1