Norris: Verstappen w prawidłowy sposób wyprzedził Hamiltona

Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Lando Norris uważa, że niedzielny manewr Maxa Verstappena na Lewisa Hamiltona nie podlegał żadnej karze, gdyż Holender w kluczowym momencie znajdował się w limicie toru.

Reprezentant Red Bulla, pomimo startu z pierwszego pola, musiał w GP Bahrajnu uznać wyższość siedmiokrotnego mistrza świata, który ostatkiem sił dowiózł prowadzenie do mety. 23-latek do samego końca rywalizacji walczył z Brytyjczykiem o zwycięstwo, a gdy znalazł się już przed swoim rywalem, musiał oddać pozycję lidera, ponieważ jego atak – zdaniem sędziów – został wykonany poza torem.

„Uważam, że Max nie kwalifikował się w żadnym stopniu do jakiejkolwiek kary, gdyż wyprzedził Lewisa przed wyjechaniem poza tor” – przyznał Norris.

„Doznał sporej nadsterowności, gdy był już na prowadzeniu i wówczas wyjechał poza linię jazdy. Moim zdaniem nie sfinalizował on swojego ataku wyjeżdżając poza limity toru.”

Dodał także, że Lewis Hamilton w żadnym stopniu nie przyczynił się do tego incydentu.

„Nie był w stanie zmusić go do zjechania z linii wyścigowej, ponieważ Max miał wtedy pełną kontrolę nad sytuacją. Nie możesz wymusić na kimś opuszczenia trasy, zwłaszcza jak jedziesz z tyłu. Gdyby w tej akcji Lewis zetknąłby się z jego bolidem, to wręcz na pewno by się obrócił lub rozbił.” – podsumował.

Image: © McLaren F1