Norris: Zacięta walka z Ferrari w 2021 roku była dla McLarena motywacją

Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Według Lando Norrisa całoroczna walka z Ferrari wzmocniła zespół z Woking oraz miała poważny wpływ na ciągły rozwój brytyjskiej ekipy podczas trwania tegorocznej kampanii.

McLaren i Ferrari byli zaangażowani w ścisłą walkę o trzecie miejsce w mistrzostwach konstruktorów przez cały miniony sezon. Włoska stajnia z Maranello okazała się górą w tym starciu, pomimo dwóch lat z rzędu bez zwycięstwa w wyścigu.

Brytyjski kierowca uważa, że rywalizacja McLarena z Ferrari była korzystna dla jego zespołu, ponieważ bardzo często musieli wykrzesać z siebie sto procent swoich możliwości, aby pokonać swoich rywali.

„Powiedziałbym, że bardzo nam to pomogło” – stwierdził Norris. „Świadomość, że cały czas są tak blisko, zmusiła nas do ciągłego rozwoju, do nieustannego poszukiwania nawet najdrobniejszych popraw czasów okrążeń.”

„Czasami łatwo jest popaść w samozadowolenie i oderwać się od tego, zwłaszcza jeśli jesteś sam, jesteś trzecim najszybszym samochodem w stawce i nie ma nikogo przed tobą ani za tobą. Zdecydowanie łatwo jest wpaść w tę pułapkę.”

„Ta rywalizacja była dla nas dobra, prawdopodobnie tak samo jak dla nich. Nie był to dla nich łatwy rok, uważam zatem, że na pewno przyniosło to obustronne korzyści”.

Pomimo utraty pozycji w tabeli konstruktorów, Norris uważa, że McLaren cieszył się lepszym sezonem w porównaniu do 2020 roku i twierdzi, że jest lepiej przygotowany do walki na czele stawki.

„To był trudny sezon, jednak jesteśmy bliżej przodu. Nasza przewaga nad resztą jest również znacznie większa, z wyjątkiem Ferrari, więc to był bardzo dobry rok” – powiedział kierowca McLarena.

„Nie tylko pod względem wyników i punktów, ale także tego, jak pracowaliśmy razem jako zespół, jak maksymalizowałyśmy nasz potencjał. Myślę, że jesteśmy w lepszej sytuacji na przyszły rok i mam nadzieję, że będziemy częściej ścigać się z czołówką.”

Image: © McLaren F1