Norris: Zawsze najbardziej zależy mi na pokonaniu Sainza

Lando Norris i Carlos Sainz - GP Monako 2021 / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Lando Norris przyznał, że pokonanie swojego byłego partnera zespołowego, a zarazem przyjaciela, Carlosa Sainza, jest jego głównym celem za każdym razem, kiedy ustawia się na polach startowych.

W latach 2019-2020 Brytyjczyk i Hiszpan tworzyli jeden z najbardziej zgranych duetów w historii F1 reprezentując wówczas barwy McLarena, z którym wywalczyli m.in. trzecie miejsce w zestawieniu konstruktorów w ubiegłorocznym sezonie.

Współpraca pomiędzy tymi kierowcami została jednak zakończona po kampanii 2020, ponieważ zawodnik z Madrytu postanowił przenieść się do ekipy Ferrari w miejsce Sebastiana Vettela, a jego fotel w Woking ostatecznie zajął Daniel Ricciardo.

Obecny lider McLarena nie ukrywa, iż taki rozwój wydarzeń jest dla niego bardzo motywujący, bowiem jego celem na każdy weekend wyścigowy jest dojechanie do mety przed swoim byłem kolegą z zespołu

„Mój styl jazdy jest mu dobrze znany, a ponadto wie on, jak myliśmy jako drużyna. Oczywiście staramy się nieco zmieniać pewne rzeczy, aby nie wiedział wszystkiego. To tylko jeden z plusów i minusów wynikających ze zmiany teamu" - powiedział Norris w wywiadzie dla Motorsport.com.

„Oczywiście obaj mamy własne cele, aczkolwiek nie ma chyba nikogo innego, kogo chciałbym pokonać bardziej niż Carlosa. Zapewne w jego przypadku jest dokładnie tak samo."

„Carlos chce pokonać McLarena, a my równie mocno chcemy pokonać Ferrari. To część wyzwania, ale jutro znów możemy zagrać wspólnie w golfa."

21-latek opisał również, jak w ciągu ostatnich miesięcy zmieniło się jego podejście do zmagań na torze.

„Uważam, że koncertuję się znacznie bardziej i moja uwaga skupiona jest wyłącznie na ważnych rzeczach, na których naprawdę muszę być skupiony" - dodał.

„Bardzo ważne jest to, aby uwaga skupiona była wyłącznie na istotnych kwestiach, dzięki czemu możesz dokonywać widocznego progresu. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku spędzanie większej ilości czasu z inżynierami kosztem luźnych pogawędek i zabaw."

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool