Norris: Zespół Alpine będzie dla nas sporym wyzwaniem podczas kwalifikacji

Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Lando Norris uważa, że ekipa Alpine może być sporym zagrożeniem dla McLarena w ten weekend, zwłaszcza podczas sobotniej czasówki.

Fernando Alonso i Esteban Ocon, dzięki świetnej dyspozycji na miękkiej mieszance opon, ukończyli drugi piątkowy trening odpowiednio na piątej i szóstej lokacie. Kierowca McLarena uplasował się natomiast poza czołową dziesiątką, co nieco zaniepokoiło młodego Brytyjczyka.

„Alpine było w piątek bardzo szybkie” – przyznał Norris.

„Wiemy, że Ferrari ma dobre tempo, więc jeśli nas wyprzedzą, to nie będzie żadna niespodzianka. Przez ostatnie dwa weekendy mieliśmy jednak przewagę nad Alpine, a teraz wydają się oni o wiele bardziej konkurencyjni. Oznacza to, że wejście do Q3 będzie znacznie trudniejsze, ponieważ musimy ścigać się z jeszcze dwoma samochodami. To ekscytujące, ale bardzo utrudnia nam życie. W czasówce będzie naprawdę ciężko.”

21-latek dodał również, że warunki na torze Algarve są nieco lepsze niż w ubiegłym roku.

„Przyczepność jest nieco lepsza w porównaniu z ubiegłym sezonem, ale mimo to nadal bardzo ciężko jest tu rywalizować. Wiele osób dopuściło się dziś błędów, łącznie ze mną. Dużym wyzwaniem jest tutaj poskładanie optymalnych czasów we wszystkich trzech sektorach. Nie ma jednego oczywistego okrążenia, na którym opony spisują się najlepiej. Bardzo dobrze pracują na dwóch, a nawet trzech kółkach. Wiatr sprawiał, że wszyscy mieli trudności, ale myślę, że to był dobry dzień. Sprawdziliśmy sporo rzeczy. Niestety miałem też trochę problemów w obu treningach, przez co nie przejechałem tylu okrążeń, ilu planowałem.”

„Balans samochodu jest odczuwalnie gorszy niż w ubiegłych tygodniach. Mamy więc przed sobą trochę pracy, aby mieć pewność, że znajdziemy się w najlepszej dziesiątce. Co istotne, awans do Q3 będzie trudniejszy, niż się tego spodziewaliśmy, ale mamy całą noc, żeby wprowadzić jakieś ulepszenia przed kwalifikacjami” – zakończył.

Image: © McLaren F1