Nowe malowanie Risi Competizione na wrześniowy wyścig Le Mans

Risi Competizione #82 / © Risi Competizione

Zespół Risi Competizione ujawnił nowe malowanie swojego samochodu Ferrari 488 GTE nr #82, które wyjedzie na tor już w połowie września podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Ekipa wystawiająca do rywalizacji już drugi raz z rzędu konstrukcję z Maranello postawiła tym razem na klasyczne czerwone barwy kojarzone z modelami tej marki.

Samochód został nazwany L'Académicienne w nawiązaniu do francuskiego towarzystwa naukowego Académie Française założonego przez kardynała Richelieu w 1635 roku. Była to pierwsza tego typu instytucja założona w nowożytnej Europie, najstarsza spośród pięciu akademii zgrupowanych w Instytucie Francuskim.

Malowanie zainspirowane jest tradycyjnym haftowanym strojem noszonym przez członków Académie. Trójkolorowy pas zaczynający się z przodu i biegnący przez centralną część auta symbolizuje pleciony warkocz występujący tradycyjnie na połach marynarki ubioru. Od połowy maski przekształca się on stopniowo we fryz z liści oliwnych - symbol siły, mądrości, wierności i nadziei. Na dachu stylizowany wzór staje się co raz wyraźniejszy, zanim liście zostaną rozproszone przez siłę prędkości w tylnej części samochodu.

Malowanie zostało opracowane w ramach konkursu, w którym wzięło udział szesnastu studentów z różnych kierunków Krajowej Szkoły Sztuki i Rzemiosła, znanej również jako Olivier de Serres w Paryżu. Ostatecznie L'Académicienne jest dziełem Aristide Renault i Augustina de Montardy. Całość prac lakierniczych została wykonana przez Andy’ego Blackmore’a z Andy Blackmore Designs.

Image: © Risi Competizione