Nowe twarze podczas testów Formuły E w Marrakeszu

Nowe twarze podczas testów Formuły E w Marrakeszu

Już w najbliższą sobotę odbędzie się drugi wyścig sezonu 2018/19 ABB FIA Formuły E na majestatycznych ulicach Marrakeszu w Maroku. Organizatorzy elektrycznej serii ujawnili także pełną obsadę jednodniowego testu, który odbędzie się w niedzielę 13 stycznia.

Po odbytych testach dla Audi Sport Abt Scheaffler, holenderski kierowca Formuły 2 Nyck de Vries, zasiądzie za kierownicą drugiego samochodu Envision Virgin Racing, do którego dołączył także francuski kierowca Audi Sport Factory i trzykrotny zwycięzca Le Mans Benoit Treluyer.

Dla ekipy Panasonic Jaguar Racing został potwierdzony brazylijski kierowca Pietro Fittipaldi - wnuk mistrza Formuły 1, Emmersona Fittipaldiego - wraca do brytyjskiej drużyny po raz drugi z rzędu wraz z 24-godzinnym zwycięzcą Le Mans, Harry'm Tincknellem, który jechał w zeszłym roku dla zespołu NIO Formula E.

Zespół HWA Racelab postawił na kierowcę Mercedesa w DTM Daniela Juncadellę, który zasiądzie za kierownicą zespołu Venturi VFE05. Do hiszpańskiego kierowcy dołączy Włoch Raffaele Marciello, który w zeszłym roku zdobył tytuł Blancpain GT Series Championship za kierownicą swojego Mercedes-AMG GT3.

W przypadku NIO Formuła E Team, zwycięzca Formuły 3 i brytyjskiego GT Championship Jamie Chadwick powróci do zespołu po udziale w teście po rundzie otwarcia w Arabii Saudyjskiej. Chadwick będzie jedną z dwóch kobiet, które pojawią się na torze 13 stycznia. NIO jeszcze nie potwierdziło, czy drugi kierowca weźmie udział w teście.

Dla amerykańskiego zespołu Geox Dragon w bolidzie zasiądzie Antonio Fuoco. Włoch dołączył do Geox Dragon już podczas przedsezonowych testów, które odbyły się w Walencji. Zespół nie potwierdził jednak drugiego kierowcy na testy.

Do obecnie panujących mistrzów Audi Sport Abt Schaeffler dołączył kierowca Audi DTM Jamie Green, który zasiądzie za kierownicą Audi e-tron FE05. Obok Greena pojawi się też Nico Muller.

Zespół Venturi Formuła E przedstawił jako kierowcę Arthura Leclerc – nazwisko jest to znane w świecie Formuła 1, gdyż jego bratem jest Charles Leclerc, który w obecnym sezonie będzie reprezentował barwy Ferrari.

W nowym zespole Nissan e.dams pojedzie tymczasem kierowca NISMO i zwycięzca mistrzostw 2017 Japan F3 Mitsunori Takaboshi. Japończyk miał już okazję testować z zespołem w ubiegłorocznych testach. Partnerem zespołowym Takaboshi będzie doświadczony kierowca GT Jann Mardenborough, który ukończył GT Academy w 2011 roku i rozpoczął karierę jako profesjonalny kierowca wyścigowy.

Francusko-chiński zespół DS Techeetah odda swój bolid w ręce Jamesa Rossitera, który będzie miał okazję jeździć wraz z Tatianą Calderon, rozwojowym kierowcą zespołu Alfa Romeo Sauber F1 Team.

BMW i Andretti Motorsport spotka się z kierowcami BMW DTM Bruno Spenglerem i Marco Wittmannem, natomiast Mahindra Racing postawiła na Siergieja Sirotkina, który w ubiegłym sezonie ścigał się Formule 1 i Samem Dejonghe. Obaj kierowcy zasiadą w bolidzie M5Electro.

Lista kierowców na testy Formuły E w Marrakeszu:

Zespół Bolid Kierowca
Envision Virgin Racing Audi e-tron FE05 Nyck de Vries
Envision Virgin Racing Audi e-tron FE05 Benoit Treluyer
Panasonic Jaguar Racing Jaguar I-Type III Pietro Fittipaldi
Panasonic Jaguar Racing Jaguar I-Type III Harry Tincknell
HWA RACELAB Venturi VFE05 Daniel Juncadella
HWA RACELAB Venturi VFE05 Raffaele Marciello
GEOX DRAGON Penske EV-3 -
GEOX DRAGON Penske EV-3 Antonio Fuoco
NIO Formula E Team NIO Sport 004 Jamie Chadwick
NIO Formula E Team NIO Sport 004 -
Audi Sport Abt Schaeffler Audi e-tron FE05 Jamie Green
Audi Sport Abt Schaeffler Audi e-tron FE05 Nico Muller
Venturi Formula E Team Venturi VFE05 Arthur Leclerc
Venturi Formula E Team Venturi VFE05 Norman Nato
Nissan e.dams Nissan IM01 Mitsunori Takaboshi
Nissan e.dams Nissan IM01 Jann Mardenborough
DS TECHEETAH DS E-Tense FE 19 James Rossiter
DS TECHEETAH DS E-Tense FE 19 Tatiana Calderon
BMW i Andretti Motorsport BMW iFE.18 Bruno Spengler
BMW i Andretti Motorsport BMW iFE.18 Marco Wittmann
MAHINDRA RACING Mahindra M5Electro Sergey Sirtokin
MAHINDRA RACING Mahindra M5Electro Sam Dejonghe