Nowy kontrakt Romana Bilińskiego i kolejny rok rywalizacji w Europie

Roman Biliński / © Roman Bilinski Racing

Roman Biliński przedłużył kontrakt z zespołem Trident Motorsport i ponownie będzie rywalizować w europejskich mistrzostwach Formuły 3 (FRECA). Polak ma być liderem włoskiego zespołu.

Ubiegły sezon był przełomowy w karierze polskiego kierowcy. Roman Biliński przeniósł się z GB3 do FRECA, podnosząc tym samym poprzeczkę z mistrzostw krajowych (Wielka Brytania) do czempionatu Starego Kontynentu.

Pojawienie się Bilińskiego w barwach utytułowanego zespołu Trident Motorsport okazało się korzystne dla obu stron, co zaowocowało przedłużeniem kontraktu na 2023 rok. Zarówno dla Bilińskiego, jak i jego ekipy będzie to druga kampania w Formula Regional European Championship by Alpine.

W swoim debiutanckim sezonie we FRECA, Biliński świętował zajęcie trzeciego miejsca w Budapeszcie. Dwukrotnie był najlepszy w kategorii debiutantów – na torze Hungaroring oraz Paul Ricard. Przez cały sezon był też jednym z najbardziej widowiskowo jeżdżących zawodników.

„Jestem bardzo podekscytowany, że zostaję z Tridentem na kolejny rok” – powiedział Roman Biliński.

„Poprzedni sezon był dużym wyzwaniem, bo i dla mnie, i dla zespołu był debiutanckim we FRECA. Teraz nadszedł czas, aby połączyć wszystko, czego wspólnie się nauczyliśmy i wdrożyć to w tym sezonie.”

W ubiegłym sezonie Trident Motorsport zajął finalnie piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, natomiast Biliński odegrał kluczową rolę przy rozwoju bolidu oraz zintegrowaniu zespołu.

„Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z Romanem w nadchodzącym sezonie FRECA” – przyznał Maurizio Salvadori, właściciel zespołu Trident Motorsport.

„Po zakończeniu naszego pierwszego roku w tej serii, było dla nas kluczowe zapewnienie ciągłości projektu poprzez zatrzymanie jednego z kierowców, którzy ścigali się w barwach Trident w 2022 roku. Jako debiutant, Roman pokazał wielki talent i potencjał. Bardzo dobrze zintegrował się z zespołem i jego metodami pracy. Kontynuacja współpracy była dla nas naturalnym wyborem.”

W kalendarzu FRECA na 2023 rok znalazło się dziesięć rund, a każda składa się z dwóch wyścigów. Sezon startuje 22 kwietnia na słynnym, włoskim torze Imola, a zakończy się 22 października wyścigiem w niemieckim Hockenheim.

Źródło: Roman Bilinski Racing

Image: © Roman Bilinski Racing