Nowy sponsor na liście Roberta Kubicy?

Nowy sponsor na liście Roberta Kubicy?

Brytyjski dziennikarz Joe Saward uważa, że na liście potencjalnych sponsorów Roberta Kubicy znajduje się CVC Capital Partners.

Firma CVC Partners do niedawna była współwłaścicielem Formuły 1, która opuściła sport, ale nadal rozumie wartość Formuły 1 jako środka przekazywania informacji. CVC ma obecnie w Polsce dwie inwestycje – sieć sklepów „Żabka” oraz spółkę energetyczną PKP Energetyka. Dziennikarz zauważył, że wsparcie nie pochodzi od polskiego działu firmy, a od jednego z głównych oddziałów.

Saward dodaje, że jeśli Robert Kubica zasili zespół Williamsa, wtedy na ich konto wpłynie 11 milionów dolarów. Mówi się, że wkład finansowy Sergeya Sirotkina miał wynosić 15 milionów, jednak Brytyjczyk podaje, że SMP jest w stanie wyłożyć nawet 22 miliony, by Rosjanin dołączył do królowej motorsporu.

Nie ma wątpliwości, że te pieniądze się pojawią, ale nasuwa się pytanie, czy Williams chce mieć związek z SMP. Właścicielem banku są Boris i Arkady Rotenberg, oligarchowie, bliscy przyjaciele Wladimira Putina – pisze Saward.

Zespół Williams potrzebuje pozyskać więcej pieniędzy, gdyż ojciec Lance'a Strolla ma zasilić budżet zespołu z Grove mniejszą kwotą w porównaniu do ubiegłego roku.

Obecna przerwa w negocjacjach jest prawdopodobnie po to, aby Kubica znalazł więcej pieniędzy na poparcie swojej kandydatury – zakończył.