Nyck de Vries kierowcą zespołu AlphaTauri od 2023 roku

Nyck de Vries / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zespół Scuderia AlphaTauri potwierdził angaż Nycka de Vriesa od sezonu 2023 w Formule 1 i zastąpienie Pierre'a Gasly'ego. Holender w przyszłorocznych mistrzostwach będzie się ścigał u boku Yukiego Tsunody.

27-latek swoją przyszłoroczną karierę w królowej motorsportu ze składem AlphaTauri rozpocznie już z jednym Grand Prix na koncie, po zastąpieniu Alexa Albona podczas tegorocznego wyścigu na torze Monza i wywalczeniu pierwszych punktów.

De Vries ma także za sobą kilka występów w pierwszych sesjach treningowych F1 oraz posiada spore doświadczenie w innych seriach wyścigowych, w których walczył na najwyższym poziomie – zdobył mistrzostwo w Formule E w sezonie 2020-21, tytuł w Formule 2 (2019), a także dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu mistrzostw w kartingu w 2010 i 2011 roku.

„Jestem niezwykle podekscytowany dołączeniem do zespołu AlphaTauri w 2023 roku” – powiedział Nyck de Vries, „i chcę podziękować zarówno Red Bullowi, jak i zespołowi za umożliwienie mi jazdy w F1.”

„Po Formule 2 poszedłem nieco inną drogą w sportach motorowych, ale Formuła 1 zawsze była moim marzeniem i jestem wdzięczny, że mogłem je spełnić.”

„W tym roku miałem wiele okazji, aby zapoznać się z tegorocznym bolidem i to postawiło mnie w świetnej sytuacji na nadchodzący sezon. Mam nadzieję, że pomogło mi to przygotować się na to, co nadchodzi.”

„Spędziłem większość moich nastoletnich lat we Włoszech, podczas rywalizacji w kartingu i zawsze czułem się tam jak w domu, więc jeśli chodzi o mnie, wspaniale jest dołączyć do włoskiego zespołu, który ma już prawdziwy rodzinny charakter.”

„Nie mogę się doczekać spotkania ze wszystkimi i rozpoczęcia budowania naszego związku przed następnym sezonem” – dodał Holender.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool