Nyck de Vries: Myślę, że szybko złapałem tempo i poczułem się komfortowo

Nyck de Vries - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Mistrz Formuły E, Nyck de Vries, zasiadł się za kierownicą bolidu Mercedesa podczas pierwszego treningu we Francji, zastępując Lewisa Hamiltona. Holender przyznał, że szybko zbudował pewność siebie oraz dobre tempo w W13.

De Vries wystąpił w ramach nowego zapisu w regulaminie Formuły 1 na 2022 rok, który mówi, że wszystkie zespoły muszą oddać młodym kierowcom dwa treningi w sezonie. Ponieważ 27-latek pełni rolę testowego i rezerwowego kierowcy Mercedesa, otrzymał szansę poprowadzenia bolidu na Circuit Paul Ricard.

To był jego drugi trening w tym roku, ponieważ wcześniej zasiadł za kierownicą Williamsa podczas piątkowych przygotowań do Grand Prix Hiszpanii.

Holender zakończył sesję na dziewiątym miejscu po wykonaniu dwudziestu dwóch okrążeń.

„To było całkiem fajne” – powiedział De Vries. „Było bardzo szybko i naprawdę jestem wdzięczny za to, że dostałem taką możliwość.”

„Oczywiście jestem ambitny i zawsze mam w głowie myśl, że coś mogłem zrobić lepiej.”

„Ogólnie była to bardzo dobra sesja. Myślę, że szybko złapałem tempo i poczułem się komfortowo w bolidzie. Zespół bardzo mi pomagał i zebraliśmy dużo przydatnych danych.”

Mercedes wprowadził drobne poprawki do swojego samochodu na weekend wyścigowy we Francji i ma nadzieję na jeden z bardziej konkurencyjnych wyścigów sezonu, jednak Hamilton i Russell przyznali po drugim treningu, że obecnie bolid spisuje się poniżej oczekiwań, które mieli przed rozpoczęciem treningów.

De Vries podkreśla, że jest „jeszcze trochę za wcześnie, aby ocenić, czy aktualizacje przyniosły to, co było oczekiwane.”

Holender ujawnił, że podczas całej sesji wspierał go Hamilton, który przyglądał się jego poczynaniom, z garażu Mercedesa.

„Lewis był bardzo pomocny, dawał mi nawet wskazówki przez radio” – skomentował De Vries. „To było naprawdę bardzo miłe.”

Holender ma wziąć udział w kolejnych sesjach treningowych jeszcze w tym sezonie, ale nie zdradził szczegółów, kiedy to nastąpi.

„Zobaczymy, regulacje wymuszają na zespołach, aby wystawiać debiutantów w treningach, co stawia mnie w dobrej pozycji” – zakończył.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images