Nyck de Vries rezerwowym i testowym kierowcą zespołu Toyota Gazoo Racing

Nyck de Vries - Toyota Gazoo Racing / © Toyota Motorsport GmbH

Zespół Toyota Gazoo Racing potwierdził, że nowym rezerwowym i testowym kierowcą japońskiej ekipy został Nyck de Vries, który będzie pełnił obie role w sezonie 2019-20 oraz kampanii 2021.

25-letni kierowca z Holandii wywarł bardzo pozytywne wrażenie na zespole podczas testów dla debiutantów w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w Bahrajnie w grudniu zeszłego roku, kiedy zasiadł za sterami TS050 Hybrid i pokonał czterdzieści trzy okrążenia, prezentując dojrzałość, inteligencję i ducha zespołu.

Mistrz Formuły 2 związał się z ekipą Racing Team Nederland, z którą rywalizuje w klasie LMP2 oraz z Mercedesem, z którym ściga się w elektrycznej Formule E, jednak jeszcze w tym tygodniu, wraz ze swoimi nowymi kolegami, przetestuje nowy pakiet aerodynamiczny na Paul Ricard, który będzie używany na torze Spa-Francorchamps oraz podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Prócz obowiązków na torze De Vries będzie także pracował w symulatorze, odgrywając znaczącą rolę w przygotowaniach do sezonu 2021 i rozwoju nowego prototypu Le Mans Hypercar.

"Jestem naprawdę podekscytowany dołączeniem do zespołu Toyota Gazoo Racing i ponownej współpracy z ekipą; to zaszczyt zostać wybranym jako kierowca rezerwowy i testowy, dlatego chciałbym podziękować zespołowi za tę okazję" - powiedział Nyck de Vries.

"Jazda TS050 Hybrid w Bahrajnie była fantastycznym doświadczeniem. Wtedy myślałem, że może to być jednorazowa okazja, więc wspaniale wiedzieć, iż będę znów kierował samochodem, a jeszcze bardziej ekscytujący jest test samochodu LMH w późniejszym terminie tym roku. Mam nadzieję, że zespół przyczyni do pomyślnego rozpoczęcia nowej ery."

Nyck de Vries zastąpi w japońskiej ekipie Thomasa Laurenta.

Image: © Toyota Motorsport GmbH