Nyck de Vries w bolidzie zespołu Williams podczas piątkowego treningu GP Hiszpanii

Nyck de Vries / © Mercedes-EQ Formula E Team

Nyck de Vries dołączy do zespołu Williams Racing i podczas pierwszego piątkowego treningu Grand Prix Hiszpanii zastąpi w bolidzie FW44 Alexa Albona.

27-letni holenderski kierowca, panujący mistrz świata Formuły E, wesprze zespół w pracach przygotowawczych przed kwalifikacjami i Grand Prix Hiszpanii na torze Barcelona-Catalunya, wypełniając jedną z dwóch obowiązkowych sesji dla młodych kierowców w sezonie.

Na drugi piątkowy trening do bolidu FW44 powróci Alex Albon i będzie kontynuował swoją walkę o kolejne punkty w szóstej rundzie tegorocznej kampanii wyścigowej Formuły 1.

„Po pierwsze bardzo chciałbym podziękować zespołowi Williams za możliwość występu w pierwszej sesji treningowej” – powiedział Nyck de Vries.

„Wspaniale jest poznać zespół i jeździć FW44, a także wyjechać na tor podczas weekendu Formuły 1.”

„Jak dotąd przygotowania do testu idą dobrze, a zespół niesamowicie mnie wspierał. Nie mogę się już doczekać całego doświadczenia w Hiszpanii.”

„Nie mogę się doczekać, aż Nyck dołączy do zespołu podczas pierwszego treningu Grand Prix Hiszpanii” – przyznał Sven Smeets, dyrektor sportowy ekipy Williams Racing.

„Ponieważ jest bardzo utalentowanym i doświadczonym zawodnikiem, nie mam wątpliwości, że zmaksymalizuje swój czas w FW44 i zapewni zespołowi mocne, wydaje osiągi.”

Dave Robson, dyrektor ds. osiągów bolidów, dodał: „Z niecierpliwością czekamy na Nycka de Vriesa w bolidzie podczas pierwszego treningu, ponieważ zawsze dobrze jest pracować z nowym kierowcą i uzyskać nową opinię na temat mocnych i słabych stron samochodu.”

„Doświadczenie i profesjonalizm Nycka będą miały kluczowe znaczenie w piątek, ponieważ ukończy on niektóre z kluczowych testów inżynieryjnych, zanim odda samochód Alexowi.”

Pierwszy trening Grand Prix Hiszpanii na pętli Circuit de Barcelona-Catalunya został zaplanowany na godzinę 14:00.

Image: © Mercedes-EQ Formula E Team