Nyck de Vries zastąpi Alexa Albona podczas Grand Prix Włoch

Nyck de Vries / © Williams F1

Nyck de Vries zadebiutuje we Włoszech, ścigając się w swoim pierwszym wyścigu w Formule 1. Holender, który w piątkowej sesji treningowej jeździł dla Astona Martina, zastąpi Alexa Albona na resztę weekendu.

De Vries, mistrz Formuły 2 i Formuły E, miał w tym sezonie już wiele okazji do testowania tegorocznych bolidów, jednak jego występy ograniczały się zawsze do piątkowych sesji treningowych. Holender w Barcelonie testował już bolid Williamsa, w którym zasiądzie po raz kolejny w ten weekend. Oprócz tego zaliczył również trening w samochodzie Mercedesa przed Grand Prix Francji i Astona Martina przed Grand Prix Włoch.

Po piątkowych sesjach niespodziewanie De Vries otrzyma kolejną okazję do jazdy, tym razem także w kwalifikacjach i wyścigu, gdzie zastąpił chorego Alexa Albona. Tajlandczyk poczuł się źle i trafił do szpitala.

„Williams Racing może potwierdzić, że po złym samopoczuciu dzisiejszego ranka i zasięgnięciu porady medycznej w FIA i lokalnym szpitalu, Alex Albon przechodzi obecnie leczenie zapalenia wyrostka robaczkowego” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Williamsa.

„W związku z tym możemy potwierdzić, że rezerwowy kierowca zespołu, Nyck de Vries, będzie jeździł zamiast Alexa przez pozostałą część weekendu Grand Prix Włoch.”

„Alex jest w dobrym nastroju, a zespół życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia.”

Nyck de Vries już od dłuższego czasu przymierzany jest do miejsca w brytyjskiej ekipie, gdzie miałby zastąpić Nicolasa Latifiego. Wyścig w Willamsie może być dla Holendra niepowtarzalną okazją, żeby się zaprezentować.

Image: © Williams F1