Ocon chce zacząć od zera po serii słabych występów w ostatnich wyścigach

Esteban Ocon - Alpine F1 Team / © Alpine F1

Esteban Ocon ma nadzieję na świeży start i znaczące zmiany w bolidzie Alpine w przyszłotygodniowym Grand Prix Wielkiej Brytanii, po słabym występie w trzech ostatnich wyścigach trwającej kampanii.

Francuz dobrze rozpoczął tegoroczny sezon, gdy po pięciu wyścigach aż cztery razy kończył rywalizację przed swoim zespołowym kolegą Fernando Alonso.

Jednak w Austrii nic nie układało się po jego myśli. W trakcie obu weekendów, rozgrywanych na torze Red Bull Ring, nie udało mu się wyjść z pierwszej sesji kwalifikacji, a w pierwszym wyścigu o GP Styrii przejechał metę jako czternasty.

Jeszcze gorzej zakończył się jego udział w Grand Prix Austrii, kiedy po niefortunnej kolizji, z uszkodzonym prawym przednim zawieszeniem zjechał z toru na pierwszym okrążeniu.

„Cóż, myślę, że jest to trochę konsekwencja startu z dalszej pozycji. Wiemy, że gdy zaczynasz z tyłu, to zawsze jest więcej incydentów, kontaktów i innych zdarzeń, kiedy nie jesteś we właściwym miejscu” – powiedział Esteban Ocon.

„Jestem oczywiście rozczarowany, ale myślę, że musimy o tym zapomnieć, zacząć od zera i przygotować się na Silverstone, najlepiej jak potrafimy.”

„Zaczniemy już w przyszłym tygodniu, musimy zapomnieć o tych dwóch wyścigach, przegrupować się i wtedy wrócimy silniejsi.”

Francuz usprawiedliwiał swoje słabe wyniki, w porównaniu z Alonso, wyraźnymi brakami zakorzenionymi głęboko w jego samochodzie.

„Widzimy kilka rzeczy i pewien deficyt, ale trudno stwierdzić, w czym dokładnie tkwi problem.”

„Nie chcemy informować, w czym tkwi problem, ponieważ już teraz jest to dla nas trudne, aby stwierdzić usterkę. Dodatkowo nie chcę się nastawiać negatywnie, ale i tak za tydzień zaczniemy od nowa, wymienimy jak najwięcej części w samochodzie i mam nadzieję, że wrócimy silniejsi.”

„Na pewno, jeśli jestem wolniejszy o sekundę od Fernando, to jest to różnica, która wskazuje na coś, co nie działa prawidłowo i musimy to zrozumieć.”

Ocon przed Grand Prix Wielkiej Brytanii zamierza usiąść z zespołem, aby dotrzeć do sedna sprawy, co wiąże się z przeglądem i wyborem części do wymiany.

„W przyszłym tygodniu odbędziemy dyskusję z chłopakami. Już zaczęliśmy rozmawiać o zmianie niektórych elementów, aby po prostu zacząć od nowa. Dokładny plan zostanie określony w przyszłym tygodniu.”

„Jeszcze mamy kilka dni na przemyślenie, co możemy zrobić, aby mieć świeży start, ponieważ deficyt i tempo, które mieliśmy, nie było wystarczająco dobre w ten i w poprzedni weekend” - podsumował kierowca Alpine.

Image: © Alpine F1