Ocon: Formuła 1 może być bardziej interesująca od piłki nożnej

Esteban Ocon - Alpine F1 Team / © Alpine F1

Esteban Ocon uważa, że Formuła 1 ma potencjał, aby stać się bardziej interesującym sportem niż piłka nożna, jeśli będzie stabilnie się rozwijać.

Królowa sportów motorowych odnotowała znaczny wzrost popularności po premierze serialu „Drive to Survive” w serwisie Netflix, w którym Formuła 1, a zwłaszcza środowisko z nią związane, została przedstawiona „od kuchni”.

W trakcie obecnej kampanii Netflix oficjalnie potwierdził, że zostanie wyprodukowany kolejny, czwarty sezon serialu, przedstawiający pełen emocji sezon 2021.

„Myślę, że sposób, w jaki sport się rozwija, jest fantastyczny” – powiedział Ocon. „Oczywiście są jeszcze rzeczy, które moglibyśmy usprawnić lub po prostu ulepszyć, ale uważam, że sposób, w jaki próbujemy różnych rzeczy, aby wyścigi były interesujące do ostatniego okrążenia, jest niesamowity.”

„Ostatnie kółko w 2021 roku naprawdę podsumowuje cały sezon, ponieważ było tak w 2020 roku, było tak w 2021 roku i jeśli będziemy mieć bolidy ścigające się bliżej siebie, to prawdopodobnie [Formuła 1] wyprzedzi piłkę nożną pod względem tego, jak interesujący będzie sport. Byłbym naprawdę szczęśliwy, gdyby tak się stało.”

„Myślę, że wszyscy teraz mówią o Formule 1. Miałem kilku przyjaciół, którzy nie byli zbytnio zainteresowani tym sportem, a teraz cały czas go śledzą. Jest to po prostu wspaniałe.”

Francuz ma dodatkowo nadzieję, że sport stanie się jeszcze bardziej konkurencyjny, kiedy w przyszłej kampanii wyścigowej zadebiutują nowe bolidy.

„Mamy wiele rzeczy, które możemy wypróbować, zwłaszcza teraz, gdy jesteśmy na wielu różnych torach, z różnymi charakterystykami np. teraz z nowym Abu Zabi” – kontynuował.

„Dobrze pamiętam rok 2017, 2018; jeśli kończyłeś na szóstym miejscu, to było jak zwycięstwo. Nigdy nie miałeś okazji być na podium, nie mówiąc już o prowadzeniu.”

„W tym sezonie widziałeś Daniela, Pierre’a, mnie i wiele innych bolidów na podium, co jest niesamowite i jest to coś, czego chcą wszyscy, cały sport.”

„Jeśli ktoś powiedziałby, że jest temu przeciwny, byłby szalony. Jest to po prostu świetna sprawa” – dodał kierowca Alpine F1.

Image: © Alpine F1