Ocon: Margines błędu jest bardzo mały

Esteban Ocon - BWT Alpine F1 Team / © Alpine F1 / XPB

Esteban Ocon podzielił się swoimi odczuciami z ostatniego pomiarowego okrążenia kwalifikacji, podczas którego aż dwukrotnie doprowadził do kontaktu ze ścianą.

Francuski kierowca może być zadowolony ze swojego wyniku w sesji kwalifikacyjnej do Grand Prix Arabii Saudyjskiej. Ocon dowiózł do mety czas o 0.813 sekundy wolniejszy od Sergio Pereza i zagwarantował sobie tym szóstą pozycję, co przy uwzględnieniu kary startowej Leclerca daje mu piąte miejsce startowe w niedzielę.

Ocon opisuje swój ostatni przejazd jako bardzo stresujący i problematyczny, przyznając, że dwukrotnie uderzył w ściany okalające obiekt Jeddah Corniche.

„To były bardzo stresujące kwalifikacje. Marginesy są tak małe, a ilość ryzyka, które musisz tu podjąć, jest imponująca” – powiedział kierowca Alpine.

„Dwa razy uderzyłem w ścianę na moim najszybszym okrążeniu, w pierwszym i ostatnim zakręcie. Myślałem, że coś uszkodziłem. Trzymałem pedał gazu, myśląc, że wszystko będzie w porządku i wciąż się poprawiałem… to było chyba maksimum.”

„Byłem zadowolony z okrążenia i tego, jak poprawiliśmy samochód z trzeciego treningu, ponieważ nie wydawał się wtedy taki, jak byśmy tego chcieli. Mam nadzieję, że jutro [w niedzielę] uda nam się stoczyć dobrą walkę z innymi.”

„Były zakręty, w których samochód był nieco trudniejszy niż w innych. Nie czułem pewności siebie; musiałem się w jakiś sposób wyłączyć myślenie i po prostu jechać tak szybko, jak tylko mogłem.”

„Cieszę się, że kwalifikacje już za nami. Samochód płynął z dużą prędkością. Dużo się działo i byłem w zbyt wielu ryzykownych sytuacjach w ten weekend.”

„Trzeba przesuwać granice i to normalne, że się zbliżasz do limitu, ale zostało to dzisiaj [w sobotę] przesunięte trochę za daleko” – podsumował Ocon.

Image: © Alpine F1 / XPB Images