Ocon: Naszym celem jest czwarta pozycja wśród konstruktorów

Ocon: Naszym celem jest czwarta pozycja wśród konstruktorów

Esteban Ocon, w rozmowie z Le Mag Sport Auto przyznał, że opóźniony start sezonu nie wpływa w żadnym stopniu na cele, zarówno jego jak i jego zespołu, który chce ukończyć tegoroczne zmagania na czwartej pozycji wśród konstruktorów.

Francuski kierowca powrócił w tym roku za stery bolidu F1 po rocznej przerwie, która była podyktowana wewnętrznymi ruchami w jego poprzednim zespole, Racing Point. Przemyślana polityka Toto Wolffa, który nadzoruje karierę Estebana Ocona, pozwoliła przywrócić Francuza do regularnych startów w barwach ekipy Renault, gdzie będzie dzielił garaż z niezwykle doświadczonym i utalentowanym Danielem Ricciardo. Jak sam przyznaje, współpraca z Australijczykiem to dla niego wielki zaszczyt i szansa na dokonanie kolejnego progresu.

„Podczas zimowych testów w Barcelonie nasze tempo stało na podobnym poziomie. Jednak wszelakie porównania naszych osiągów w obecnej chwili nie mają żadnego sensu. Prawdziwy sprawdzian dopiero przed nami i rozpocznie się wraz z rozpoczęciem tegorocznych zmagań” – przyznaje Esteban Ocon.

„Współpraca z Danielem Ricciardo to dla mnie wielka szansa i zaszczyt. W swoim dorobku ma wiele ważnych zwycięstw i innych dokonań, które świadczą o jego wielkiej klasie. Bardzo się cieszę, że będę mógł się zmierzyć z jednym z najlepszych kierowców obecnej stawki. Dzięki rywalizacji z tak doświadczonym kierowcą będę mógł dostrzec swoje słabe strony i je systematycznie eliminować. Liczę, że z czasem moje tempo będzie systematycznie wzrastać.”

Kierowca Renault wyróżnił Fernando Alonso jako zawodnika, z którym dotychczas najbardziej lubił rywalizować na torze.

„Fernando Alonso bez wątpienia jest kierowcą, z którym uwielbiałem walczyć na torze. W sezonie 2017 mieliśmy kilka potyczek, które dotychczas bardzo dobrze wspominam. Jest świetnym kierowcą, który potrafi bardzo szybko podejmować decyzje na torze. Bezpośrednia walka z nim zawsze jest trudna, ale też jest bardzo czysta. Bardzo chciałbym ponownie zobaczyć Hiszpana w Formule 1, ale nie znam jego planów na przyszłość. Mimo wszystko, jego powrót byłby czymś wspaniałym.”

Francuz zaznacza również, że opóźniony start sezonu nie wpływa w żadnym stopniu na cele zarówno jego jak i zespołu Renault.

„Nasze cele są niezmienne. Wraz ze startem sezonu będę świetnie przygotowany i dam z siebie wszystko, aby z każdego weekendu wracać z dorobkiem punktowym. Cel dla naszego zespołu jest jasny i polega na byciu najlepszym zespołem za plecami czołowej trójki. Nie mogę doczekać się już tegorocznej rywalizacji, choć jestem świadomy, że ilość wyścigów w tym roku może być znacząco zminimalizowana” – podsumował Ocon.

Image: © Renault F1 Team