Ocon: To był doskonały weekend pod względem wydajności i osiągniętego wyniku

Esteban Ocon - BWT Alpine F1 Team / © Alpine F1 / XPB Images

Esteban Ocon po osiągnięciu najlepszego tegorocznego wyniku w trakcie Grand Prix Austrii, przyznał, że miniony weekend wyścigowy był doskonały w wykonaniu całego zespołu, jednocześnie zaznaczając, iż za jego dobrym występem stoją także poprawki wprowadzone do bolidu A522.

Francuz do wyścigu wystartował z szóstego pola, ale incydent między Russellem i Perezem na pierwszym okrążeniu rywalizacji spowodował, że szybko awansował na piątą pozycję.

Dzięki dobrej strategii, zakładającej dwa zjazdy do boksu i równej jeździe, Oconowi udało się utrzymać to miejsce aż do końca wyścigu, tym samym osiągając najlepszy wynik w obecnej kampanii.

Wyśmienity rezultat Francuza w połączeniu z dziesiątym miejscem jego kolegi z zespołu, Fernando Alonso, przyniosły Alpine czternaście punktów, dzięki czemu ekipa z Enstone jest ex aequo na czwartym miejscu z McLarenem w klasyfikacji konstruktorów.

„To był doskonały weekend pod względem wydajności i tego, jak zoptymalizowaliśmy nasz wynik” – powiedział Esteban Ocon.

„To nie jest zwycięstwo, ale czuje się jak po wygranej, ponieważ nie było nic lepszego, co mogliśmy zrobić od kwalifikacji, przez sprint aż do teraz.”

„Było trochę nadziei, że mogłem trzymać George'a [Russella] za sobą, ale po wirtualnym samochodzie bezpieczeństwa był za szybki, więc nie było możliwości, aby utrzymać go z tyłu.”

„Zdobyłem trzynaście punktów i oczywiście remisujemy teraz z McLarenem w Mistrzostwach Konstruktorów.”

Ocon, w trakcie swojej wypowiedzi, podkreślił także znaczenie najnowszych aktualizacji w bolidzie Alpine A522 wprowadzonych w trakcie Grand Prix Wielkiej Brytanii.

„To napawa optymizmem. Jestem bardzo zadowolony, że ten pakiet, który przywieźliśmy na Silverstone, zrobił sporą różnicę – teraz naprawdę możemy to zobaczyć. Mam nadzieję, że kolejne będą mieć równie duży wpływ.”

„Nadal mamy pracę do wykonania, aby móc walczyć z Mercedesami, ponieważ wciąż są zbyt szybcy, więc jeśli zespół może przywieźć więcej takich ulepszeń, przyjmiemy je!”

„Wraz z zespołem jedziemy do Francji bardzo pewni siebie i nie mam wątpliwości, że dobrze wystąpimy również tam” – podkreślił Ocon.

Image: © Alpine F1 / XPB Images