Ocon: Walka z Hamiltonem naprawdę mi się podobała

Esteban Ocon - BWT Alpine F1 Team / © Alpine F1 / XPB Images

Kierowca Alpine, Esteban Ocon, po trudnym wyścigu na Suzuce, przyznał, że jego walka z Lewisem Hamiltonem, była naprawdę bardzo dobrą zabawą.

Zeszłotygodniowy wyścig w Japonii został przerwany przez deszcz, który znacznie utrudnił rozegranie zawodów. Podczas godzinnej przerwy, zarówno zawodnicy, jak i członkowie ekip, wątpili w powrót do rywalizacji.

„Na początku warunki były tak złe, że wszyscy wątpili w powrót do ścigania.” – powiedział Esteban Ocon. W końcu opady się zmniejszyły, ale nadal nie byłem pewien, czy będziemy w stanie rywalizować. Na szczęście tor dość szybko się osuszył i mogliśmy w końcu wznowić rywalizację.”_

Po powrocie do wyścigu Ocon rywalizował głównie z Lewisem Hamiltonem. Ostatecznie kierowca Alpine zdołał utrzymać siedmiokrotnego mistrza świata za sobą i zakończył Grand Prix Japonii na czwartej pozycji.

„Walka z Lewisem bardzo mi się podobała. To była świetna zabawa” – skomentował kierowca Alpine.

„To była trochę jak bitwa kartingowa – wybieraliśmy różne tory jazdy, a ja podczas pokonywania kolejnych zakrętów, nie patrzyłem w swoje lusterka. Ostatecznie zakończyłem na czwartym miejscu i jestem bardzo zadowolony ze swojego wyniku.”

Świetny występ Francuza dopełnił jego kolega z zespołu Fernando Alonso, który dojechał na siódmej lokacie. Po nieudanych występach we Włoszech i w Singapurze, jest to naprawdę dobry występ w wykonaniu francuskiej ekipy.

„W końcu udało się nam pokazać siłę A522 i mam nadzieję, że w następnych wyścigach, będziemy utrzymywać podobny poziom.” – podsumował Francuz.

Dobry występ kierowców Alpine pozwolił ekipie awansować na czwartą lokatę w klasyfikacji konstruktorów i zbudować przewagę trzynastu punktów nad McLarenem.

Image: © Alpine F1 / XPB Images