Ocon: Wykonaliśmy dobrą robotę

Esteban Ocon - Alpine F1 Team / © Alpine F1 / XPB Images

W trakcie testów w Bahrajnie żaden z kierowców ekipy Alpine F1 nie skupiał się na wykręcaniu najlepszych czasów, a ich głównym celem było zbieranie danych oraz poszukiwanie odpowiednich ustawień konstrukcji.

Esteban Ocon pokonał nitkę toru Bahrain International sto siedemdziesiąt osiem razy, a Pierre Gasly sto siedemdziesiąt pięć, co dało w sumie trzysta pięćdziesiąt trzy okrążenia.

„W ciągu ostatnich trzech dni mogliśmy się wiele nauczyć i wykonaliśmy dobrą robotę” – stwierdził Esteban Ocon.

„Udało nam się dobrze wyczuć bolid. To dało nam wyraźny kierunek, w którym musimy zmierzać. Teraz będziemy mieli kilka dni, aby dokładnie przejrzeć zebrane dane i podsumować wszystko razem.”

„Samochód jest bardziej stabilny przy wchodzeniu w zakręty. To daje o wiele więcej pewności siebie” – dodał Francuz.

Pomimo drobnych kłopotów bolid nie miał żadnych problemów z porpoisingiem, choć na niektórych nagraniach mogło się wydawać, że maszyna francuskiej ekipy wyraźnie podskakuje.

„Kamera uchwyciła jeden z przejazdów, podczas których testowaliśmy jazdę w trudnych warunkach. Spokojnie, wszystko mamy pod kontrolą” – podkreślił Francuz.

„Dzięki testom można przetestować sytuacje, których normalnie podczas weekendu wyścigowego byśmy nie sprawdzali. Jeśli chcemy, to możemy wywołać porpoising, wszystko, aby dobrze zsynchronizować bolid.”

Ocon powiedział również, że nie było żadnych problemów z nowym partnerem zespołowym. Esteban i Pierre mogli się ścierać w przeszłości, ale nie teraz, gdy są kolegami z ekipy.

„Myślę, że całkiem dobrze się dogadujemy i uzupełniamy. Są pewne rzeczy, które dostrzega tylko on lub tylko ja i wtedy możemy się tym wszystkim wymienić.”

„To powinien być dobry sezon, zamierzamy pójść do przodu i rywalizować na jak najwyższym poziomie. Chcemy osiągnąć wspaniałe wyniki” – zakończył Ocon.

Image: © Alpine F1 / XPB Images