Ocon z nowym podwoziem od Grand Prix Wielkiej Brytanii

Esteban Ocon - Alpine F1 Team / © Alpine F1

Na rywalizację w Silverstone zespół Alpine dostarczy Estebanowi Oconowi nowe podwozie i ma nadzieję, że pomoże to ich kierowcy w lepszych występach, zwłaszcza po ostatnich nieudanych kwalifikacjach i wyścigach.

24-latek nie zdobył punktów podczas czterech poprzednich weekendów wyścigowych. Grand Prix Monako jest ostatnim, które ukończył w pierwszej dziesiątce.

Podczas dwóch rund na Red Bull Ringu za każdym razem odpadał z kwalifikacji już w pierwszej części czasówki, przegrywając ze swoim zespołowym partnerem, Fernando Alonso. W Grand Prix Styrii Francuz zajął czternaste miejsce, tydzień później musiał wycofać się z wyścigu już na pierwszym okrążeniu, na którym został „wzięty w kleszcze” przez Antonio Giovinazziego i Micka Schumachera.

Zespół Alpine zajął się szukaniem przyczyny problemów z osiągami bolidu A521 Ocona i zdecydował się na wymianę podwozia w samochodzie Francuza.

„Esteban miał dwa trudne wyścigi w Austrii i wciąż badamy, czy stoją za tym jakieś techniczne przyczyny” – tłumaczył dyrektor wykonawczy Alpine, Marcin Budkowski.

„Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, zespół podjął decyzję o wprowadzeniu obszernych zmian w jego samochodzie, w tym nowego podwozia, na wyścig w Silverstone. Esteban spisywał się bardzo dobrze na początku sezonu i zaledwie kilka weekendów temu wywalczył start z trzeciego rzędu w dwóch kolejnych wyścigach. Pracujemy więc razem, aby upewnić się, że wróci do formy, a nadchodzący weekend to idealna okazja, a by to zrobić” – dodał Polak.

Sam Ocon ma nadzieję, że w Wielkiej Brytanii zapomni o wcześniejszych niepowodzeniach i powróci do solidnych występów z początku kampanii 2021.

„Dobrze, że zmierzamy na zupełnie inny tor, to będzie nowe wyzwanie i swego rodzaju reset” – powiedział 24-latek.

„Zespół i ja bardzo ciężko pracowaliśmy za kulisami, aby dążyć do poprawy naszych wyników. Wiem, że wrócimy do poziomu, który prezentowaliśmy na początku sezonu, a ciężka praca będzie trwała do czasu, aż to osiągniemy, a nawet przekroczymy. Jestem naprawdę zmotywowany, by osiągnąć dobry wynik w ten weekend.”

Kierowca Alpine skomentował też krótko nowe doświadczenie, jakie czeka kierowców na torze Silverstone w sobotę – wyścig sprinterski.

„Bez wątpienia nada to nowej dynamiki. Jestem ciekaw, jak to się rozwinie. Przedtem jednak musimy zaplanować produktywną sesję treningową, a następnie postarać się, by być jak najwyżej w kwalifikacjach tego samego dnia.”

„Będzie inaczej niż zwykle, ale podoba mi się ten pomysł i nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, jak to wypadnie” – zakończył Ocon.

Image: © Alpine F1