Ocon z pierwszymi punktami w Austrii. Ricciardo z problemami

Esteban Ocon - Renault DP World F1 Team / © Renault Sport

Esteban Ocon potwierdził dobre tempo bolidu Renault, wywalczając pierwsze punkty dla swojego francuskiego zespołu, natomiast Daniel Ricciardo już po siedemnastu okrążeniach musiał pożegnać się z rywalizacją na Red Bull Ringu.

Powracający do Formuły 1 po rocznej przerwie Francuz był sceptyczny po sobotnich kwalifikacjach, w których zakwalifikował się na czternastej lokacie, jednak wyścig okazał się zdecydowanie lepszy, czego potwierdzeniem są pierwsze punkty w sezonie.

Ocon potwierdził po wyścigu, że bolidy z Enstone mają dobre tempo wyścigowe, jednak do pełnego sukcesu i lepszych pozycji na mecie potrzebne są lepsze kwalifikacje, które muszą zostać dopracowane.

"Dobrze było dzisiaj wrócić do ścigania. Ukończenie wyścigu w punktach to świetny wynik, zwłaszcza że wciąż jestem trochę zardzewiały!" - powiedział Esteban Ocon.

"Jestem zadowolony z przebiegu wyścigu, ale wiemy, że musimy lepiej się kwalifikować, aby być na lepszych pozycjach."

"Nasze tempo wyścigowe było dobre i byłem zadowolony z tego, jak czuć samochód. Przeanalizujemy wyścig i zobaczymy, co możemy poprawić na następny weekend."

"Wiemy, że będzie okazja do walki o wyższe pozycje i nie mogę się doczekać kolejnego wyścigu."

Ricciardo nie będzie mógł uznać pierwszego wyścigu sezonu do udanych, czego powodem były problemy techniczne z bolidem, które zakończyły wyścig Australijczyka już po siedemnastu okrążeniach.

Kierowca Renault, mimo problemów z chłodzeniem, dostrzega jednak pozytywy, choć nadal pozostaje dużo pracy w zakresie tempa z większą ilością paliwa.

"Szkoda, że tak wcześnie musieliśmy wycofać się z wyścigu, ale mieliśmy problem z chłodzeniem i musieliśmy wycofać samochód na wszelki wypadek, zanim wyrządzilibyśmy dalsze szkody" - potwierdził Daniel Ricciardo.

"Uważam, że jest wiele pozytywów, jeśli chodzi o ten weekend. Nasze tempo z małą ilością paliwa było mocne i wiemy, że musimy trochę popracować nad tempem z większą ilością paliwa."

"Możemy z tego wiele wyciągnąć i dobrze, że mamy kolejną szansę w przyszły weekend" - dodał Australijczyk.

Image: © Renault Sport