Oficjalnie: Ferrari potwierdza kontrakt z Charlesem Leclerkiem do końca 2024 roku

Zespół Ferrari potwierdził przedłużenie kontraktu z Charlesem Leclerkiem do końca sezonu 2024. Dzięki nowej umowie 22-latek ma rocznie zarabiać 9 milionów euro.

Już rano włoskie media informowały o tym, że Monakijczyk pozostanie w swojej dotychczasowej ekipie przez pięć kolejnych lat. Na potwierdzenie ze strony Ferrari nie musieliśmy czekać zbyt długo. Zaledwie kilka godzin później stajnia z Maranello ogłosiła oficjalnie, że Charles Leclerc pozostanie w ich szeregach do końca sezonu 2024. Dzięki temu jest pewna, że żaden z innych zespołów nie pokusi się o zakontraktowanie ich młodej nadziei na mistrzowskie tytuły.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę pozostać w Scuderii Ferrari” – powiedział Charles Leclerc. „W poprzednim sezonie jazda dla najbardziej znanego zespołu w Formule 1 była dla mnie spełnieniem marzeń”.

„Nie mogę się doczekać, aby cieszyć się głębszą relacją z zespołem po tym intensywnym i ekscytującym roku 2019. Zależy mi na tym, co przyniesie przyszłość i nie mogę się doczekać, aby ponownie jeździć w przyszłym sezonie”.

22-letni zawodnik zawdzięcza nowy kontrakt z Ferrari swoim wynikom z minionego sezonu. Choć dla Leclerca był to pierwszy rok startów w Ferrari, tak zdołał odnieść dwa zwycięstwa – w tym podczas GP Włoch – siedmiokrotnie stawał na pole position i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, tuż przed swoim zespołowym partnerem, Sebastianem Vettelem.

„Z każdym kolejnym wyścigiem w tym roku nasze pragnienie, by przedłużyć kontrakt z Charlesem, stawało się coraz bardziej oczywiste, a ta decyzja oznacza, że pozostanie on z nami przez następne pięć sezonów. To pokazuje, że Charles i Scuderia mają przed sobą solidną przyszłość” – mówił Mattia Binotto, szef zespołu Ferrari.

„Charles jest częścią naszej rodziny od 2016 roku i jesteśmy bardzo dumni z rezultatów, które osiągamy z naszą Akademią. Dlatego cieszymy się, że możemy ogłosić, że pozostanie on z nami przez wiele lat i jestem pewien, że wspólnie napiszemy wiele nowych stron w historii Wierzgającego Konia”.

Nowy kontrakt sugeruje, że to Leclerc będzie liderem zespołu w nadchodzącym sezonie. Z kolei Sebastian Vettel będzie musiał pokazać Ferrari, że ciągle zasługuje na miejsce w tym zespole.