Oficjalnie: Lewis Hamilton podpisał nowy kontrakt z Mercedesem

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Po długich negocjacjach, obie strony wypracowały dogodne dla siebie warunki, co oznacza, że Brytyjczyk nadal będzie reprezentować barwy ekipy z Brackley.

Kiedy Lewis Hamilton mijał linię mety w kończącym sezon 2020 wyścigu o Grand Prix Abu Zabi, nadal nieznane były losy jego dalszej współpracy z Mercedesem. 

Chociaż odejście siedmiokrotnego mistrza świata wydawało się mało prawdopodobnym scenariuszem, to brak podpisanego kontraktu przed ostatnim weekendem wyścigowym spowodował powstanie różnorakich teorii dotyczących najbliższej przyszłości Brytyjczyka.

Hamilton wielokrotnie tłumaczył jednak taką sytuację, twierdząc, że w czasach pandemii koronawirusa ciężko było znaleźć odpowiedni moment, aby zasiąść do stołu negocjacyjnego wraz z Toto Wolffem.

Wiemy już jednak, że rozmowy takie odbyły się i w sezonie 2021 36-latek będzie wraz z zespołem Mercedesa walczyć o swój ósmy tytuł mistrzowski.

Podpisane w ostatnich dniach porozumienie będzie obowiązywać do końca 2021 roku.

„Jestem bardzo podekscytowany wkraczając w dziewiąty sezon wraz z moimi kolegami z Mercedesa” - powiedział Hamilton.

„Nasz zespół dokonał niesamowitych rzeczy i nie możemy doczekać się dalszych sukcesów.”

„Jestem niezwykle zdeterminowany, aby kontynuować starania na rzecz większej różnorodności w sportach motorowych. Bardzo dziękuję Mercedesowi za to, że wspierał moje stanowisko dotyczące tego problemu.”

„Przez cały czas byliśmy z Lewisem zgodni co do tego, że będziemy kontynuować naszą współpracę” - dodał szef ekipy, Toto Wolff.

„Rok 2020 był jednak szczególny, przez co sfinalizowanie negocjacji zajęło trochę czasu. Zdecydowaliśmy, że przedłużamy nasze sportowe relacje i jednocześnie rozpoczynamy długoterminowy projekt na rzecz zwiększenia różnorodności w naszym sporcie.”

„Lewis jest cenionym ambasadorem naszej marki. Historia Hamiltona i Mercedesa zapisała się na stałe w kronikach tego sportu.”

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images