Oficjalnie: Nico Hulkenberg kierowcą rezerwowym i rozwojowym Astona Martina

Nico Hulkenberg - BWT Racing Point F1 Team / © Aston Martin F1 Team / © Aston Martin F1 Team

Stajnia z Silverstone oficjalnie potwierdziła angaż Nico Hulkenberga w roli kierowcy rezerwowego i rozwojowego.

Niemiecki kierowca w sezonie 2021 będzie kontynuował współpracę z zespołem Lawrence’a Strolla, będąc jednocześnie opcją awaryjną dla McLarena i Mercedesa, w przypadku niedyspozycji ich zawodników rezerwowych.

„Wspaniale jest podpisać umowę z dużym wyprzedzeniem. W zeszłym roku nie miałem zbyt dużo czasu, aby odpowiednio przygotować się przed wskoczeniem do samochodu. Bardzo cieszę się z faktu, iż mogę po raz kolejny współpracować z tym zespołem, z którym zaliczyłem w swojej karierze wiele wyścigów” – przyznał Nico Hulkenberg.

„Oczywiście mam nadzieję, że Sebastian i Lance będą mogli bez przeszkód rywalizować w tym sezonie, ale w razie awaryjnych sytuacji zespół wie, że może na mnie polegać. Jestem w pełni przygotowany do podjęcia tego wyzwania. Ciekawym doświadczeniem będzie również pomoc w rozwoju zespołu przez cały sezon. Nie mogę się doczekać, aby wyciągnąć z rękawa świetne czasy okrążeń.

„Cieszymy się, że możemy oficjalnie powitać Nico Hulkenberga z powrotem w zespole w roli kierowcy rezerwowego i rozwojowego” – dodał szef ekipy, Otmar Szafnauer.

„W tych trudnych czasach posiadanie solidnego i doświadczonego zawodnika rezerwowego jest bardzo ważne. Nico udowodnił w zeszłym roku, że bez chwili zawahania jest gotowy wskoczyć do bolidu i wykręcić znakomity wynik. Obecnie, mając dodatkowy czas na przygotowanie, może on lepiej zintegrować się z całym zespołem. Wiemy, iż możemy na nim polegać i jesteśmy świadomi, że gdy będzie potrzebny, to na pewno wykona doskonałą robotę.”

Image: © Aston Martin F1 Team