OFICJALNIE: Robert Kubica rezerwowym kierowcą zespołu Alfa Romeo Racing. PKN Orlen tytularnym sponsorem ekipy z Hinwil

OFICJALNIE: Robert Kubica rezerwowym kierowcą zespołu Alfa Romeo Racing. PKN Orlen tytularnym sponsorem ekipy z Hinwil

Zespół Alfa Romeo Racing poinformował, że PKN Orlen dołączył do ekipy z Hinwil jako oficjalny tytularny sponsor od sezonu 2020, natomiast Robert Kubica objął rolę kierowcy rezerwowego i będzie wsparciem dla Kimiego Raikkonena i Antonio Giovinazziego.

Polski gigant naftowy, firma o dużym zasięgu w Polsce, Niemczech, Czechach, Słowacji, Litwie i Kanadzie, przejmie prawa sponsora tytularnego zespołu Alfa Romeo Racing, który od sezonu 2020 będzie rywalizował pod szyldem Alfa Romeo Racing Orlen.

W ramach pakietu sponsorskiego, w stosunku do ubiegłego sezonu, znacząco zwiększy się ekspozycja marki Orlen. Logotyp Koncernu znajdzie się w oficjalnej nazwie zespołu, a cała komunikacja będzie prowadzona z wykorzystaniem nazwy Alfa Romeo Racing Orlen. Logotyp z orłem pojawi się na bolidach zespołu, m.in. na tylnym i przednim skrzydle, obręczy halo, lusterkach oraz na sekcjach bocznych. Widoczny będzie także na klatce piersiowej i plecach kombinezonów oraz w trzech miejscach na kaskach wszystkich kierowców. Dodatkowo logotyp Koncernu znajdzie się na odzieży mechaników i personelu zespołu oraz na transporterach, wnętrzu garażu i motorhome. Umowa z Alfa Romeo Racing przewiduje ponadto, znacznie większe niż do tej pory, zaangażowanie kierowców i członków zespołu w działania eventowe PKN Orlen, w tym w szczególności wsparcie organizowanej przez Koncern największej imprezy motoryzacyjnej w Polsce, Verva Street Racing. Dotyczy to także Roberta Kubicy, który zostanie rezerwowym kierowcą Alfa Romeo Racing Orlen.

W ramach współpracy, do Orlen Akademii Kartingowej prowadzonej przez Sauber Motorsport, szwajcarską firmę, która prowadzi i zarządza Alfa Romeo Racing w Formule 1, dołączy trzech młodych kierowców z Polski. Jest to kontynuacja działań rozpoczętych przez Koncern w 2018 roku, mających na celu wyłonienie i wyszkolenie następców Roberta Kubicy. Firma jest sponsorem strategicznym polskich serii kartingowych W nadchodzącym sezonie wystartuje w nich ok. 200 zawodników, w tym 30 młodych kierowców nominowanych do Akademii Orlen Team.

"Nowa ekscytująca współpraca z PKN Orlen jest deklaracją woli oby stron. Jest to dowód ambicji naszego wspólnego projektu i chęci konkurowania na szczycie Formuły 1" - przyznał szef zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, Frederic Vasseur.

"Z przyjemnością witamy Roberta w domu i nie możemy się doczekać, aby zacząć z nim współpracować. Jest kierowcą, którego nie trzeba przedstawiać: jednym z błyskotliwych w swoim pokoleniu i tym, który pokazał prawdziwe znaczenie ludzkiej determinacji w walce o powrót do wyścigów po wypadku rajdowym. Jego opinie będą nieocenione."

"Partnerstwo między PKN Orlen i Alfą Romeo Racing, wraz z niezwykłym i niekończącym się wsparciem Alfy Romeo, oznacza, że możemy stworzyć cenną platformę nie tylko do globalnej promocji naszych marek, ale także dla Formuły 1 i wszystkich fanów motoryzacji. Nie możemy się doczekać wspólnych sukcesów."

"W sporcie podobnie jak w biznesie, bardzo ważna jest konsekwencja. Kiedy w ubiegłym roku wspieraliśmy powrót Roberta Kubicy do Formuły 1, wiedzieliśmy, że tworzymy historię sportu, ale też otwieramy nowy rozdział w historii marki Orlen" - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

"Miniony sezon przerósł nasze oczekiwania w kontekście korzyści uzyskiwanych dzięki obecności w najbardziej prestiżowych wyścigach świata. Sama wartość ekspozycji naszego logotypu po szesnastu wyścigach przekroczyła 110 mln zł, znacząco zwiększyliśmy również zyski sieci detalicznej."

"Budowa globalnej rozpoznawalności marki pozwoliła nam też na rozpoczęcie procesu co-brandingu, w ramach którego docelowo wszystkie europejskie stacje naszej sieci mają działać pod jednym szyldem."

"Dziś robimy kolejny ważny krok na tej drodze wiążąc się z zespołem o olbrzymiej tradycji i historii. Naszym ambasadorem pozostaje Robert Kubica, niezmiennie lubiany, jeden z najszybszych kierowców świata."

Robert Kubica dodał: "Nasza współpraca z PKN Orlen dotychczas układała się świetnie i cieszę się, że zostajemy razem na kolejny sezon."

"Zaczynam nowy rozdział w karierze dołączając do Alfa Romeo Racing Orlen. To zespół, który zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i miło będzie zobaczyć znajome twarze, które pamiętam jeszcze z Hinwil. Czas i okoliczności się zmieniły, ale jestem przekonany, że determinacja i głód sukcesu pozostaną niezmienne."

"Liczę, że moje doświadczenie pozwoli nam wspólnie wykorzystać szanse, które czekają w nadchodzącym sezonie."