Oficjalnie: Russell i Latifi kierowcami Williamsa w sezonie 2021

George Russell i Nicholas Latifi - ROKiT Williams Racing / © Williams Racing / Twitter

Na dzisiejszej konferencji prasowej przed Grand Prix Węgier George Russell poinformował, iż pozostanie w Williamsie na kolejny sezon. Barwy ekipy z Grove za rok będzie reprezentować również Nicholas Latifi.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, jedyną opcją George’a Russella na zmianę zespołu w sezonie 2021 był Mercedes. 22-latek poinformował jednak, iż nie ma możliwości przejścia pod skrzydła Toto Wolffa w związku z prawdopodobnym przedłużeniem kontraktu przez Valtteriego Bottasa. Obowiązująca umowa Fina dotyczyła roku 2019, z opcją przedłużenia o kolejny rok. Trwają negocjacje rozszerzenia obecnego kontraktu, które prawdopodobnie zakończą się sukcesem.

Jednocześnie zespół Williams podał informację, iż Nicholas Latifi pozostanie w zespole z Grove na kolejny sezon. Kanadyjczyk rozpoczął współpracę z Williamsem w ubiegłym roku, będąc kierowcą rezerwowym. Od sezonu 2020 jest już etatowym zawodnikiem zespołu pod kierownictwem Claire Williams.

Po rozpoczynających tegoroczny sezon Grand Prix na torze Red Bull Ring, obaj kierowcy Williamsa mają zerowy dorobek punktowy na swoim koncie.

Image: © Williams Racing / Twitter