Ogier przetestuje prototyp Le Mans Hypercar Toyoty w Bahrajnie

Sebastien Ogier - Toyota Gazoo Racing / © Toyota Motorsport GmbH

Siedmiokrotny rajdowy mistrz świata, Sebastien Ogier, po udanej dwudniowej sesji w symulatorze z zespołem Toyota Gazoo Racing, jest gotowy na jazdy prototypem Le Mans Hypercar podczas posezonowego testu w Bahrajnie.

Ogier zasiądzie w kokpicie GR010 Hybrid w corocznym teście debiutantów Długodystansowych Mistrzostw Świata (FIA WEC) na torze Bahrain International, który odbędzie się siódmego listopada, dzień po ostatnim wyścigu tegorocznego sezonu.

Francuz, aby dobrze przygotować się do swoich pierwszych przejazdów samochodem LMH, odwiedził siedzibę zespołu Toyota Gazoo Racing w Kolonii w Niemczech i wziął udział w mierzeniu fotela wyścigowego oraz sesji w symulatorze, która potrwała dwa dni.

„Cieszę się, że po raz pierwszy będę jeździł prototypem Le Mans Hypercar GR010 Hybrid podczas oficjalnego testu debiutantów WEC w Bahrajnie” - powiedział Sebastien Ogier.

„Sesja w symulatorze przebiegła pomyślnie; miło było pracować z zespołem i po raz pierwszy odkryć GR010 Hybrid. Już teraz czułem, że Hypercar bardzo różni się od TS050 Hybrid, którym jeździłem w symulatorze w zeszłym roku.”

„Jak wszyscy wiedzą, moim marzeniem jest ściganie się w przyszłości w wyścigach długodystansowych, a test w Bahrajnie jest ważny od strony lepszego poznania auta i mojego poziomu za kierownicą.”

„To dla mnie duże wyzwanie i ciężko pracuję, aby być gotowym na to wydarzenie” - dodał siedmiokrotny rajdowy mistrz świata.

„Sebastien Ogier jest dobrze znanym nazwiskiem w świecie sportów motorowych i będzie to zaszczyt gościć go w Bahrajnie, gdy zadebiutuje w wyścigach długodystansowych” - przyznał Frederic Lequien, szef FIA WEC.

„Nasze testy dla debiutantów są doskonałą okazją dla kierowców z różnych dyscyplin. Ciekawe będzie zobaczyć, jak dostosuje swoje umiejętności rajdowe do jazdy prototypem Toyoty.”

Do Sebastiena w Bahrajnie dołączy Charles Milesi, obecnie ścigający się w klasie LMP2 z zespołem Team WRT. 20-letni Francuz został wybrany do udziału w teście w uznaniu jego imponującego sezonu oraz zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w LMP2. Milesi, podobnie jak Ogier, ukończył testy w symulatorze, które odbyły się na początku tego miesiąca.

Image: © Toyota Motorsport GmbH