Okres postoju w Formule 1 wydłużony o kolejne dni

Okres postoju w Formule 1 wydłużony o kolejne dni

Światowa Rada Sportów Motorowych potwierdziła przedłużenie trwającego okresu postojowego w Formule 1. Większość fabryk zespołów pozostanie zamkniętych do końca maja.

Oficjalnie przesunięta została letnia przerwa, aby w sierpniu, gdy sytuacja z pandemią choć w pewnym stopniu zostanie unormowana, pozwolić ścigać się Formule 1.

Okres postoju zespoły F1 rozpoczęły w marcu i z początkowych 3 tygodni został on wydłużony do 35 dni, a najnowsze informacje podają dalsze przedłużenie tego okresu do 63 dni. Zespoły jednak zakończą przerwę o różnych porach, ponieważ rozpoczęły ją w różnych momentach, jednak pierwsze fabryki powinny powrócić do swoich działalności na początku czerwca.

"Wszyscy konkurenci muszą teraz przestrzegać wydłużenia okresu przestoju z 35 do 63 dni, jakie obejmują marzec, kwiecień, maj i/lub czerwiec" - można przeczytać w oświadczeniu FIA opublikowanym we wtorek.

"50 dni po rozpoczęciu okresu przestoju, na wniosek danego zespołu i pod warunkiem uprzedniej pisemnej zgody FIA, każdy zespół może korzystać z usług maksymalnie dziesięciu pracowników do zdalnej pracy przy projektach o długim czasie realizacji."

_"Okres postoju dla producentów jednostek napędowych został przedłużony z 35 do 49 dni obejmujących marzec, kwiecień, maj i/lub czerwiec."

"36 dni po rozpoczęciu okresu postoju, po złożeniu wniosku przez producenta i pod warunkiem uprzedniej pisemnej zgody FIA, każdy producent może korzystać z usług maksymalnie dziesięciu pracowników do zdalnej pracy nad projektem o długim czasie realizacji."

Image: © McLaren F1