Oliver Rowland dołącza do zespołu CEFC TRSM Racing w FIA WEC

Oliver Rowland dołącza do zespołu CEFC TRSM Racing w FIA WEC

Zespół CEFC TRSM Racing poinformował, że Oliver Rowland dołączy do ekipy na Super Sezon 2018/19 Długodystansowych Mistrzostw Świata i będzie rywalizował w najwyższej klasie LMP1.

Rowland ma bogate doświadczenie z jazd w różnych seriach wyścigowych, w tym ostatnie w Formule 2, w której w zeszłym sezonie dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium i zakończył starty na trzeciej lokacie w klasyfikacji konstruktorów.

Dla brytyjskiego kierowcy będzie to jednak debiut w wyścigach wytrzymałościowych, choć jak sam przyznaje, nie może się doczekać współpracy z zespołem i rywalizacji w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do zespołu TRSM w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w LMP1 - powiedział Oliver Rowland.

Wyścigi wytrzymałościowe to dla mnie nowe doświadczenie i będzie to nowe wyzwanie, ale naprawdę nie mogę się już doczekać współpracy z zespołem i prowadzenia tak niesamowitego samochodu.

Rywalizacja w 24-godzinnym wyścigu Le Mans jest niezwykle ekscytująca i jest to coś, w czym zawsze chciałem się ścigać.

Szef i dyrektor sportowy ekipy CEFC TRSM Racing, Graeme Lowdon dodał: Cieszymy się, że możemy powitać Olivera w zespole. Śledziliśmy go od lat i byliśmy pod wrażeniem jego występów. Choć będzie to jego pierwszy sezon w rywalizacji długodystansowej, mamy pewność, że bardzo szybko dostosuje się do LMP1.

Wspaniale jest wrócić do FIA WEC i nie możemy się już doczekać rozpoczęcia sezonu w Prologu.