Oliver Webb uzupełnia skład zespołu ByKolles Racing

Oliver Webb - ByKolles Racing / © ByKolles Racing

Zespół ByKolles Racing potwierdził, że Oliver Webb uzupełni skład kierowców na zbliżające się dwie rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata - 6 Hours of Spa-Francorchamps oraz 24-godzinną rywalizację Le Mans.

Brytyjski kierowca wyścigowy był związany z ekipą ByKolles Racing przez ostatnie cztery lata i wniósł do ekipy zarówno szybkość, spójność, jak i niezawodność.

Podczas rund na torze Spa-Francorchamps i Le Mans, Oliver Webb kokpit prototypu LMP1 będzie dzielił z Tomem Dillmannem i Bruno Spenglerem.

"W przypadku 10-lecia zespołu Le Mans ważne było, aby w składzie znajdowały się wszystkie właściwe elementy, od kierowców po zespół i samochód. Jesteśmy przekonani, że przy odpowiedniej mieszance i odrobinie szczęścia, możemy uzyskać dobry wynik w oby rundach, aby uczcić ten kamień milowy dla ByKolles" - czytamy w komunikacie.

Zadowolony z pozostania w ekipie jest także Oliver Webb, który z zadowoleniem przyjął, że będzie rywalizował w klasie LMP1 na torach Spa oraz w Le Mans.

"Wspaniale jest być z powrotem w samochodzie LMP1 z ByKolles na pozostałą część sezonu FIA WEC 2020" - przyznał Oliver Webb.

"Spa i Le Mans to moje dwa najlepsze tory w harmonogramie, więc wspaniale będzie wrócić na te obiekty, wraz ze wspaniałymi kolegami z zespołu, Tomem Dillmannem i Bruno Spenglerem, o których wiem, że są bardzo szybcy i stanowią idealną mieszankę."

Rywalizacja na torze Spa-Francorchamps została zaplanowana na 15 sierpnia, natomiast 24-godzinny wyścig Le Mans odbędzie się 19-20 września.

Image: © ByKolles Racing