Opinia środowiska: Verstappen pod presją Pereza może zacząć popełniać dużo błędów

Max Verstappen i Sergio Perez - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zdaniem wielu komentatorów Sergio Perez będzie solidnym partnerem zespołowym dla Maxa Verstappena, który z czasem może zacząć wywierać na niego coraz większą presję, jednocześnie powodując wzrost ciśnienia w bolidzie oznaczonym numerem 33.

Ekipa z Milton Keynes przez stosunkowo długi okres czasu starała się znaleźć godne zastępstwo dla Daniela Ricciardo, który w sierpniu 2018 roku ogłosił podpisanie dwuletniego kontraktu z Renault. Aby uzupełnić lukę po Australijczyku, władze zespołu sięgnęły najpierw po Pierre’a Gasly’ego, a gdy ten nie spełnił ich oczekiwań, swoją szansę otrzymał Alexander Albon.

Zarówno Francuz, jak i Taj nie zdołali jednak udźwignąć ciężaru, jakim jest jazda u boku Holendra i pod czujnym okiem doktora Helmuta Marko, który wiele razy podkreślał, że do walki o najwyższe trofea potrzeba dwóch szybkich zawodników.

„Największym problemem Red Bulla było to, że zawsze trzymali Miecz Damoklesa nad głową drugiego kierowcy” – stwierdził brytyjski prezenter, Will Buxton.

W takich okolicznościach niekwestionowanym liderem ekipy stał się Verstappen, który przez cały czas pozostawał poza zasięgiem swoich partnerów. W tym sezonie sytuacja ta może jednak wyglądać nieco inaczej.

„Perez natomiast nie jest uzależniony od zespołu, ani od Helmuta Marko.”

Podobną opinię wyraził także Lawrence Barretto. Jego zdaniem Max, czując na plecach oddech Pereza, może zacząć popełniać więcej błędów.

„Checo nie ma nic do stracenia i nie musi liczyć się z opinią Helmuta Marko” – powiedział Barretto.

„On chce jeździć dla siebie i udowodnić niedowiarkom, że w topowym samochodzie może być naprawdę szybki. Ciekawe jak poradzi sobie z tym Verstappen. Czy to mu pomoże, czy też zacznie popełniać błędy? To jedna z największych niewiadomych sezonu 2021.”

„Sergio spędzi tu tylko rok, więc w ostatecznym rozrachunku raczej nie pokona Maxa. Musi się teraz pokazać w tym samochodzie, co nie będzie takie proste, ale jak widzieliśmy wcześniej, potrafił być bardzo mocny w każdej maszynie.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool