Opublikowano listę zgłoszeń 24-godzinnego Le Mans Virtual. Verstappen i Norris na starcie

Max Verstappen i Lando Norris / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Znamy już zespoły, które w połowie czerwca wystartują w 24-godzinnym wirtualnym wyścigu Le Mans. Na liście znajduje się aż 50 samochodów – 30 prototypów LMP2 oraz 20 aut klasy GTE. Do stawki dołączyli także Max Verstappen oraz Lando Norris, którzy będą rywalizowali w ekipie Team Redline.

W rywalizacji zobaczymy kilka zespołów ścigających się regularnie w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA, takich jak Toyota Gazoo Racing, Rebellion Racing (który wraz z e-sportową drużyną Williamsa wystawi aż cztery samochody), Jota Sport, Signatech oraz ByKolles. W klasie GT pojawią się m.in. Aston Martin Racing, Ferrari i Porsche.

W wyścigu wezmą udział także czołowe zespoły serii IMSA WeatherTech SportsCar Championship. Na starcie 24-godzinnego Le Mans Virtual zobaczymy Team Penske oraz Corvette Racing, który oficjalnie wycofał się z rywalizacji z realnego wyścigu we wrześniu.

Zespoły United Autosports, TDS Racing, Cool Racing, Richard Mille Racing, Panis Raing, 2 Seas Motorsport, Team Rocket Zansho, IDEC Sport, Multimatic oraz Team Redline pojadą w klasie LMP2, w którym wystartują Max Verstappen i Lando Norris, dzieląc kokpit z Atze Kerkhofem i Gregerem Huttu.

Klasa GTE to m.in. cztery samochody Porsche 911 RSR, trzy fabryczne auta Aston Martin Racing Vantage GTE, dwa Corvette Racing C7.RS oraz Ferrari 488 GTE.

Na starcie 24h Le Mans Virtual staną także prywatne zespoły: Team Project 1, Dempsey-Proton Racing i Gulf Racing.

Co ciekawe istnieje także lista rezerwowa, którą otwiera Risi Competizione z Ferrari 488 GTE, startujący w realnym 24h Le Mans we wrześniu. Są na niej także Team LNT startujący regularnie w WEC, G-Drive Racing, GRAFF, Duqueine Engineering i Kessel Racing.

Od momentu ogłoszenia rywalizacji organizatorzy otrzymali łącznie 85 zgłoszeń. W wyścigu, oprócz profesjonalnych kierowców ścigających się regularnie w wielu seriach na całym świecie, zobaczymy także najlepszych zawodników simracingowych z takich zespołów, jak Veloce, Redline, Zansho i Williams Esports. Platformą wykorzystaną do rozgrywek będzie rFactor 2, a zespoły będą rywalizowały w mieszanych składach.

24-godzinny Le Mans Virtual będzie transmitowany na żywo na wielu kanałach telewizyjnych oraz w sieciach społecznościowych i odbędzie się 13-14 czerwca.

Według zasad, w wirtualnym wyścigu powinno uczestniczyć co najmniej dwóch zawodowych kierowców, posiadających międzynarodową licencję FIA, a w każdym zespole nie może być więcej niż dwóch zawodników simracingowych. Każdy z kierowców ściga się przez minimum 4 godziny i maksymalnie 7 w ciągu całej 24-godzinnej rywalizacji.

Verstappen oraz Norris próbowali już swoich sił w wirtualnych wyścigach. Kierowca McLarena brał udział w wirtualnych Grand Prix F1 oraz IndyCar, a Holender ścigał się w ostatnim czasie w serii Porsche Supercup.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool