Organizatorzy GP Monako: Wyścig odbędzie się zgodnie z planem

Grand Prix Monako / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Automobilklub Monako wydał specjalne oświadczenie, w którym potwierdzono, iż tegoroczny wyścig Formuły 1 odbędzie się zgodnie z planem.

Pandemia koronawirusa wymusiła na zarządcach serii dokonanie kolejnych modyfikacji w pierwotnym harmonogramie, który jeszcze przez dłuższy czas pozostanie w prowizorycznej formie. Wskutek odroczenia wyścigu w Melbourne pierwszym akcentem tegorocznej kampanii będzie GP Bahrajnu, a dla uproszczenia logistyki tor położony na pustyni Sakhir będzie również areną przedsezonowych testów, które odbędą się w dniach 12-14 marca. Do kalendarza włączono także rundę na torze Imola, a wkrótce zatwierdzone ma zostać Grand Prix Portugalii, które zastąpi wyścig w Wietnamie.

W ostatnich dniach w środowisku F1 pojawiły się niepokojące spekulacje, według których uliczne rundy, zaplanowane na pierwszą część tego roku, miałyby zostać wkrótce oficjalnie odwołane. Informacje te zostały jednak bardzo szybko zdementowane przez rzecznika serii, a dziś specjalny komunikat w tej sprawie wydali organizatorzy GP Monako.

„Pomimo ostatnich plotek krążących w niektórych witrynach internetowych i mediach społecznościowych, możemy potwierdzić, że tegoroczne Grand Prix Monako odbędzie się zgodnie z planem pod koniec maja” – czytamy w opublikowanym dziś oświadczeniu.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool