Otmar Schafnauer: Lance nie ma objawów Covid-19

Lance Stroll - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Szef zespołu Racing Point, Otmar Szafnauer, przyznał, że złe samopoczucie Lance'a Stroll'a nie jest spowodowane przez koronawirusa.

Lance Stroll nie wziął udziału w sobotniej sesji treningowej, czego przyczyną było złe samopoczucie, a następnie finalnie zrezygnował z udziału w dalszej części weekendu.

Niedługo po tej informacji potwierdzono, że Stroll'a zastąpi Nico Hulkenberg. Niemiec już w tym sezonie przejął na dwa wyścigi fotel po drugim kierowcy zespołu - zakażonym wtedy koronawirusem Sergio Perezie.

"Już w Rosji nie czuł się najlepiej" - powiedział Szafnauer. "Odkąd opuściliśmy Rosję, nie czuł się dobrze."

Według Szafnauera u kierowcy, w wyniku przeprowadzonych testów, nie stwierdzono obecności wirusa Covid-19, a powodem problemów zdrowotnych Stroll'a może być m.in. przeziębienie.

"Myślę, że trochę się przeziębił, na początku pomyśleliśmy, że musimy go wysłać na test na obecność wirusa. Zresztą wykonywaliśmy go kilka razy, w tym przed obecnym weekendem wyścigowym i wynik był negatywny trzy lub cztery razy."

"Lance nie ma objawów Covid-19, po prostu nie czuje się dobrze. Zeszłej nocy miał rozstrój żołądka, cały czas był w toalecie. Powiedział, że pozbył się dużej ilości płynów i nie może wyjść z toalety na tyle szybko, aby dostać się do samochodu wyścigowego, więc nie wiem, czy to coś, co zjadł, czy to ogólny problem z układem trawiennym" - kontynuował Szafnauer.

"Powiedział, że nie jest w stanie wystartować. Wolałby odpocząć i przygotować się na kolejną rundę. Mieliśmy nadzieję, że będzie coraz lepszy w rywalizacji. Nie może też ćwiczyć. Na chwilę obecną opiekuje się nim lekarz" – zakończył szef Racing Point.


Image: © BWT Racing Point F1 Team