Otmar Szafnauer nowym szefem zespołu BWT Alpine F1 Team

Otmar Szafnauer - BWT Alpine F1 Team / © Alpine F1

Zespół BWT Alpine F1 potwierdził zatrudnienie Otmara Szafnauera na stanowisko szefa składu z Enstone oraz wzmocnienie struktury zarządzania pod kierownictwem Laurenta Rossiego.

Doniesienia o przenosinach Amerykanina do nowego dla siebie zespołu pojawiły się już w połowie zeszłego sezonu wyścigowego, jednak wtedy Szafnauer mocno zdementował te plotki, potwierdzając, że pozostaje w ekipie z Silverstone, z którą był związany od wielu lat.

Wszystko zmieniło się jednak na początku tego roku, kiedy Aston Martin potwierdził odejście Szafnauera, co wzmocniło wcześniejsze informacje na temat jego nowej drogi w sporcie.

Tuż przed startem obecnej kampanii oraz prezentacji bolidu zespół BWT Alpine F1 potwierdził zatrudnienie Amerykanina na stanowisko szefa ekipy F1.

„Jestem podekscytowany dołączeniem do zespołu BWT Alpine F1 i jestem gotowy do pracy ze wszystkimi, aby sprostać naszemu wyzwaniu: doprowadzić skład do walki o mistrzostwo w ciągu następnych stu wyścigów” – powiedział Otmar Szafnauer.

„Moja uwaga skupia się na przygotowaniach do rozpoczęcia sezonu w Bahrajnie. Jako jeden z trzech producentów samochodów zaangażowanych w Formułę 1, Alpine jest w pełni uzbrojony, aby zrealizować swoje ambicje i nie mogę się doczekać rozpoczęcia tej podróży!”

Prócz dołączenia do francuskiej stajni Szafnauera, Alpine zatrudniło także byłego dyrektora Peugeot Sport i zastępcę sekretarza generalnego ds. sportu Bruno Famina, który będzie odpowiedzialny za rozwój silników Alpine F1.

Dodatkowo, Davide Brivio, który dołączył do ekipy w zeszłym roku i kierował operacjami Alpine F1 w weekendy wyścigowe, został mianowany dyrektorem projektów ekspansji wyścigów, co pozwoli prowadzić Włochowi specjalne projekty w nowych kategoriach sportów motorowych oraz nadzorować identyfikację oraz rozwój talentów we wszystkich kategoriach.

„Po dołączeniu do zespołu Otmara i Bruno, w 2022 roku przenosimy się na nowy poziom” – przyznał Laurent Rossi, dyrektor generalny Alpine.

„Otmar wniesie swoje wyjątkowe doświadczenie w sportach motorowych i bezkompromisową chęć wygrywania, podczas gdy udokumentowane osiągnięcia Bruno w zakresie technologii budowlanych, które mają wpływ na konkurencję i ich późniejsze przeniesienie do samochodów drogowych, mają kluczowe znaczenie dla naszego projektu jako zespołu sportowego i jako marki.”

„W ciągu ostatniego roku widziałem talent Davide do identyfikowania najlepszych ludzi i sprawiania, by spisywali się jak najlepiej. Cieszę się, że mogę wykorzystać tą wyjątkową umiejętność we wszystkich istniejących aktywach Alpine i nowych, które dopiero zaczynamy odkrywać.”

„Nasz zespół kierowców jest kompletny i gotowy, aby doprowadzić zespół do ambitnych celów w 2022 roku” – podsumował.

Image: © Alpine F1