Paddy Lowe oczekuje dużego technicznego wsparcia od Roberta Kubicy

Paddy Lowe oczekuje dużego technicznego wsparcia od Roberta Kubicy

Paddy Lowe, szef techniczny zespołu Williams oczekuje, że obecność Roberta Kubicy w sezonie 2018 jako kierowcy rezerwowego i rozwojowego, wzmocni skład z Grove, który zdecydował się na najmłodszy oraz najmniej doświadczonych etatowych kierowców.

Polak swój powrót do Formuły 1, po ciężkim wypadku 2011 roku, rozpoczął w ekipie Renault, a następnie zwrócił swoją uwagę na zespół Williams, w którym dwukrotnie odbył prywatne testy, a następnie wziął udział w jazdach testowych na torze Abu Zabi po zakończonych zmaganiach w 2017 roku.

Wszystko wskazywało na to, że Polak osiągnie swój cel i wróci do Formuły 1, w zastępstwie Felipe Massy, jednak do grona kandydatów wszedł Sergey Sirotkin, który zdołał przekonać włodarzy Williamsa i dołączył do Lance Strolla na sezon 2018.

Kubica nie został jednak odstawiony w zapomnienie, czego dowodem jest dalsza współpraca z Williamsem i podjęcie się przez Polaka roli kierowcy rezerwowego i rozwojowego, co zaowocuje wyjazdami na tor podczas przedsezonowych, jak i sezonowych testów oraz udział w kilku piątkowych treningach podczas wyznaczonych Grand Prix.

Szef techniczny Williamsa wierzy, że zatrudnienie Kubicy w Williamsie pozwoli ekipie na dynamiczniejszy rozwój w trakcie sezonu.

Przede wszystkim chcielibyśmy pogratulować Robertowi tego, co dotychczas osiągnął - powiedział Paddy Lowe.

Przezwyciężenie kontuzji, powrót do sprawności fizycznej i ponowne prowadzenie bolidu Formuły 1 to niezwykłe osiągnięcie.

Przewidujemy, że Robert wniesie duży techniczny wkład do zespołu, wykorzystując swoje bogate doświadczenie w testach torowych, pracę w symulatorze i wesprze kierowców wyścigowych oraz inżynierów podczas każdego wyścigu.

Jest kierowcą, którego podziwiam od wielu lat i osobiście bardzo się cieszę, że mogę z nim współpracować w związku z mistrzostwami 2018 - dodał Brytyjczyk.