Partnerstwo pomiędzy Porsche i Red Bullem nie dojdzie do skutku

Porsche / © Porsche AG

Porsche zrezygnowało z planów wejścia do Formuły 1 z zespołem Oracle Red Bull Racing od 2026 roku, poinformowała firma w piątek.

Niemiecki koncern i skład z Milton Keynes od kilku miesięcy prowadziły rozmowy o wspólnej współpracy i przejęcia części udziałów w ekipie, aby wspólnie startować w królowej sportów motorowych.

Ostatnie tygodnie przyniosły jednak informacje, że pomiędzy obiema stronami pojawiły się zgrzyty, które miały dotyczyć braku chęci rezygnacji przez Red Bulla ze znacznej części swojego zespołu.

Przed Grand Prix Włoch na torze Monza Porsche poinformowało, że współpraca pomiędzy niemieckim koncernem i ekipą Oracle Red Bull Racing nie dojdzie do skutku.

„W ciągu ostatnich kilku miesięcy Porsche i Red Bull prowadziły rozmowy na temat możliwości wejścia Porsche do Formuły 1” – czytamy w oświadczeniu. „Obie firmy wspólnie doszły do wniosku, że te rozmowy nie będą już kontynuowane.”

„Założeniem zawsze było to, że partnerstwo będzie oparte na równych zasadach, co obejmuje nie tylko partnerstwo od strony jednostek napędowych, ale także zespołu. Nie udało się tego osiągnąć.”

„Dzięki ostatecznym zmianom zasad seria wyścigowa pozostaje jednak atrakcyjnym środowiskiem dla Porsche, które będzie nadal monitorowane.”

Image: © Porsche AG