Pascal Wehrlein etatowym kierowcą Porsche w Formule E

Pascal Wehrlein - TAG Heuer Porsche FE Team / © Porsche AG

Pascal Wehrlein weźmie udział w Mistrzostwach Świata Formuły E w sezonie 2020/21 i będzie rywalizował wraz z Porsche. 25-latek dołączy tym samym do Andre Lotterera, zastępując Neela Janiego.

Niemiecki kierowca do tej pory wystartował w siedemnastu wyścigach elektrycznej serii, zdobywając siedemdziesiąt dwa punkty, a także zapewnił swojemu dotychczasowemu zespołowi pole position oraz miejsce na podium w debiucie w 2018/19, zajmując drugą lokatę w E-Prix Santiago.

Wehrlein kampanię 2019/20 rozpoczął z zespołem Mahindra Racing, jednak podczas wstrzymania rywalizacji z powodu pandemii, zakończył współpracę z hinduskim składem, wycofując się z finałowych sześciu wyścigów w Berlinie na torze ulokowanym na byłym lotnisku Tempelhof.

"To dla mnie wielki zaszczyt reprezentować Porsche w Mistrzostwach Świata Formuły E 2020/21" - powiedział Pascal Wehrlein.

"Zawsze śledziłem wyjątkową historię marki w sportach motorowych. Mam ogromny szacunek dla legendarnej historii sukcesu Porsche, a teraz stać się etatowym kierowcom w zespole TAG Heuer Porsche Formula E, to fantastyczna okazja."

"Chciałbym podziękować wszystkim w Porsche za tę niesamowitą okazję i zaufanie w moje umiejętności. Teraz nie mogę się doczekać jak najszybszego poznania zespołu i rozpoczęcia pracy w Weissach."

Wiceprezes Porsche Motorsport, Fritz Enzinger, dodał: "Z radością witamy Pascala w rodzinie Porsche. W młodym wieku zdobył doświadczenie w różnych seriach wyścigowych, gdzie zawsze błyszczał."

"Z Pascalem i Andre będziemy mieli dwóch doświadczonych, najwyższej klasy kierowców Formuły E w Mistrzostwach Świata FE, którzy mają wszystko, czego potrzeba, aby świętować dalsze sukcesy."

Dotychczasowy kierowca Porsche, Neel Jani, mimo utraty miejsca w Formule E, pozostanie z niemiecką marką, jednak Fritz Enzinger nie zdradził, w jakim projekcie weźmie udział.

"Chcielibyśmy również podziękować Neelowi Janiemu za jego niezwykłe zaangażowanie. Odegrał znaczącą rolę w rozwoju naszego projektu Formuły E i tym samym znacznie przyczynił się do sukcesu Porsche w minionym sezonie."

"Neel zostanie z Porsche. Wkrótce znów zobaczymy go w akcji w przyszłych projektach sportów motorowych, z czego jestem bardzo zadowolony."

Image: © Porsche AG