Pascal Wehrlein opuścił zespół Mahindra Racing

Pascal Wehrlein - Mahindra Racing / © Formula E

Pascal Wehrlein poinformował o natychmiastowym opuszczeniu zespołu Mahindra Racing w Formule E, nie zdradzając jednak, jak zapowiada się jego przyszłość w kolejnym sezonie.

Wehrlein w Formule E zadebiutował w sezonie 2018/19 z zespołem Mahindra Racing, dla którego zdobył jedno podium i swój debiutancki sezon zakończył na dwunastej lokacie. Druga kampania startów nie zaczęła się jednak zbyt dobrze i po pięciu wyścigach plasował się dopiero na czternastej pozycji w ogólnym zestawieniu kierowców.

Po zakończeniu sezonu spowodowanym pandemią koronawirusa i ostatnim starcie w wirtualnej rywalizacji "Home Challenge" niemiecki kierowca postanowił rozstać się ze swoją dotychczasową ekipą.

"Od dziś (poniedziałek - przyp.red.) nie będę już częścią zespołu Mahindra Racing" - napisał Wehrlein na swoim koncie na Instagramie.

"Chciałem dokończyć sezon, ale obecna sytuacja na to nie pozwala. Nie mogę wiele powiedzieć o mojej przyszłości, ale będę o niej informował."

Wszystko wskazuje jednak na to, że niemiecki kierowca na kolejny sezon w Formule E przeniesie się do fabrycznego Porsche, choć żadna ze stron nie potwierdziła tych doniesień.

Przed rywalizacją w Formule E Wehrlein spędził rok w Formule 1 z zespołem Sauber jako etatowy kierowca, a także wiele lat jako kierowca rezerwowy. Niemiec ścigał się także w DTM, której został mistrzem w 2015 roku z ekipą HWA AG.

Image: © Formula E