Pascala Wehrlein i nieporozumienie z Mercedesem

Pascala Wehrlein i nieporozumienie z Mercedesem

Pascal Wehrlein i Mercedes nie doszli do porozumienia, i jak mówi Ulrich Fritz, są wymagane pewne warunki, aby wcześnie zakończyć kontrakt i pozwolić na jego debiut w Formule E.

Wehrlein opuścił rodzinę Mercedesa pod koniec tego roku i został ogłoszony jako kierowca zespołu Mahindra Racing w Formule E na sezon 2018/19. Zespół podał do publicznej wiadomości informacje w przeddzień testów przedsezonowych, które trwały trzy dni w Walencji.

Niemiec został jednak zastąpiony przez Felixa Rosenqvista, który w zeszły weekend w piątek uczestniczył w otwarciu sezonu w Ad Diriyah, ponieważ kontrakt Mercedesa, który podpisał Wehrlein kończy się do 31 grudnia.

Wehrlein zadebiutuje w Mahindra Racing podczas drugiej rundy sezonu Formuły E, która odbędzie się w Marrakeszu.

"Zawsze mówiliśmy, że pewne warunki wstępne będą musiały zostać spełnione, aby uwolnić go z obecnej umowy. Odbyły się negocjacje, ale ostatecznie nie doszliśmy do porozumienia. Dlaczego tak jest lub nie jest, nie chcę wchodzić w szczegóły, ponieważ nie lubię prać brudów. Mogę jednak zapewnić, że nie chcieliśmy celowo stanąć mu na drodze" - powiedział szef zespołu.

Fritz wyjaśnił wcześniej, że Wehrlein i Mercedes rozmawiali o przejściu Niemca do zespołu HWA, ale rozmowy nie postępowały dalej, ponieważ kierowca skupiał się na powrocie do wyścigów w Formule 1.

"Pozwoliliśmy na testy i zdziwiło nas, że został bezpośrednio ogłoszony jako kierowca. To nie było coś, co zostało ustalone wcześniej. Może to tylko nieporozumienie, nie chcę winić ludzi, ale sytuacja jest taka, jaka jest" - dodał Fritz.

Szef zespołu Mahindra, Dilbagh Gill, nie chciał komentować sytuacji, jaka zaistniała w sprawie umowy pomiędzy Wehrleinem a Mercedesem i nie chcą wprowadzać zbędnego dodatkowego zamieszania. Zespół poprosił Felixa Rosenqvista, który reprezentował ich w minionym sezonie o jednorazowy występ w wyścigu otwarcia sezonu 2018/2019.

"Miałem wrażenie, że Pascal tak naprawdę nie chciał tego robić i dlatego dla nas był to rozdział, który został zamknięty dość wcześnie. To właśnie chcę podkreślić, nie chodzi o to, że chcemy celowo go powstrzymać lub zrobić coś, co szkodzi jego karierze, ponieważ nie chciał tego robić w tym momencie" - dodał na koniec Fritz.

Niemiecki kierowca nie chciał komentować sytuacji, jaka zaistniała w związku z jego debiutem w Formule E. Wehrlein powiedział tylko, że nie może się doczekać nowego wyzwania i startów w nowym zespole.