Paul Dalla Lana potwierdza udział w pełnym sezonie FIA WEC z zespołem NorthWest AMR

NorthWest AMR #98 / © NorthWest AMR

Kanadyjczyk Paul Dalla Lana potwierdził udział w pełnym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata 2021 z własnym zespołem NorthWest AMR, z którym wystartuje w klasie LMGTE Am.

Mistrz najniższej klasy FIA WEC z sezonu 2017 będzie kontynuował rywalizację Astonem Martinem Vantage AMR oznaczonym numerem #98.

„Odniosłem wielki sukces w Astonie Martinie podczas ostatnich dziewięciu lat, a zdobycie tytułu w Bahrajnie w 2017 roku było niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem” - powiedział Dalla Lana.

„Nadal mam jednak niedokończone sprawy w Le Mans i wierzę, że mamy obecnie najlepszy pakiet - samochód, zespół i kierowców - do zdobycia pierwszego zwycięstwa na Circuit de la Sarthe.”

Wraz z Kanadyjczykiem w sezonie 2021 FIA WEC wystartuje para brazylijskich kierowców: Augusto Farfus i Marcos Gomes.

Doświadczony Farfus współpracował z Dalla Laną podczas zeszłorocznego wyścigu na torze Spa-Francorchamps oraz 24-godzinnego starcia w Le Mans. Poza długodystansową rywalizacją w WEC Brazylijczyk może poszczycić się dużym doświadczeniem w samochodach GT oraz autach turystycznych.

„Długodystansowe Mistrzostwa Świata to szczyt wyścigów samochodów sportowych, a cały sezon jest celem każdego kierowcy” - przyznał Farfus. „Naprawdę podobała mi się jazda w Vantage z Paulem w zeszłym roku na Spa i podczas Le Mans. Jest świetnym kolegą, z absolutną pasją do wyścigów i chęcią wygrywania, natomiast Marcos udowodnił, jaki potrafi być szybki.”

„Klasa GTE Am w tym roku będzie najbardziej konkurencyjna w mistrzostwach i będziemy musieli walczyć o każdy punkt.”

Marcos Gomes dodał: „Od dawna mam ambicję startować w FIA WEC, natomiast Le Mans w zeszłym roku było niesamowitym przeżyciem. Możliwość rywalizacji przez cały sezon i zrobienie tego z Astonem Martinem to spełnienie marzeń.”

„Jeszcze nie jeździłem modelem Vantage GTE i nie mogę się doczekać, aby wypróbować go na Spa.”

Image: © NorthWest AMR